Bijlage IIS lste BRIGADE Weltevreden, 20/21 Sept. 1916 12 's nachts. No. 2 INSTRUCTIE voor den Commandant van het vooruitgeschoven detachement. 1. De lste brigade zal 21 September 6.30 v. m. van Welte vreden langs rijweg, richting Buitenzorg, afmarcheeren met op dracht Uw detachement in zich op te nemen en vijandelijke ondernemingen langs de wegen Tjiandjoer-Poentjak-Buitenzorg en Tjiandjoer-Tjibadak-Buitenzorg te keeren, o. a. door bezet ting van den Poentjak. Het is mijn voornemen dien dag nabij Tjimanggis te kantonneeren. 2. Onder openhouding van den driesprong bij Tjiawi 2, zal de detachemenstcommandant doen ophelderen richting Poentjak - Tjiandjoer en richting Tjibadak. Met het oog op de opdracht, bezetting Poentjak, is het van belang o. m. te worden ingelicht omtrent samenstelling en sterkte van eventueel uit Z. richting oprukkende vijandelijke afdeelingen. 3. Met spoed den Poentjak doen bezetten door de wielrij dersstrijders versterkt door 1/4 esk. Cav., welke cavalerie tevens te bezigen voor de opheldering richting Tjiandjoer. Opdracht: hardnekkig standhouden (ingraven met v. z. n. te requireeren gereedschappen). 4. 1 Compagnie Inf. XIV onmiddellijk doen afmarcheeren moet uiterlijk den 21 sten 's avonds kg. Toegoe (voet Poentjak) en in den vroegen morgen van den 22sten September den Poen tjak hebben bereikt ter verstaking van de bezetting aldaar. 5. Voor overmacht moetende terugtrekken op de lste brigade met Uwe hoofdmacht den weg volgen over Moeara 1 - Soekaradja 1 - Sentoel - Kaoem. Dezen weg, zoomede zijne verbindingen met den rijweg Batavia- Buitenzorg, al dadelijk doen verkennen ten aanzien van bruik baarheid voor de verschillende wapens en mij daarvan recht streeks doen berichten.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1917 | | pagina 99