112 4 De groepszeilen worden door de zorg van den geniedienst in het garnizoen beschikbaar gesteld. 5 De betaling voor inkwartiering en ingehuurde woningen ge schiedt door de comp., batt. en esk. ctn., die voor de teruger- langing van die gelden rekeningen bij den brig. int. indienen. 6 Aangezien zooveel mogelijk de oorlogstoestand moet worden nagebootst, mogen zoolang deze duurt, geen kwartiermakers wor den vooruitgezonden naar plaatsen, welke vóór het front der troe pen liggen. 7 Dit is echter wel toegestaan voor de concentratieplaatsen van de troepen vóór den aanvang van de manoeuvres. 8. Gegevens afkomstig van het civiel bestuur met betrekking- tot de inkwartiering op het manoeuvre-terrein zullen tijdig aan de brigade- en dets. cmdtn. worden verstrekt. 9. Troepencommandanten zuilen de juistheid der inkwartie ringstabellen aan de practijk toetsen en van hunne bevinding na afloop van de manoeuvres aan de brig. ctn. melding maken, welke gezaghebbenden voor de kennisgeving aan het D. v. O. VII A zullen zorg dragen. 10. In de legering van de scheidsrechters wordt voorzien dooi de comdtn. van de troepenat'dn., waarbij eerstgenoemden zich op houden. Ten einde misverstanden te voorkomen, zullen de scheids rechters bedoelde troepencomdtn. tijdig met hun voornemen om bij hun troependeel te overnachten in kennis stellen. 11. Hulpsocieteiten (A. O. 1881 No. 46 artikel 28) worden op gericht op de voornaamste centra van legering, door de zorg van de afd. cmdnt. in de 1ste en 4de mil. afd., resp. voor de roode en de blauwe partij. De comdt. der 4de mil. afd. zal daartoe aan den comdt. der blauwe partij de noodige inlichtingen vragen. Bij elke partij kan een officier of als zoodanig dienstdoend met de leiding worden belast. VIII. VERPLEGING. 1. De troepen worden verpleegd door de brigade- (detache- ments) intendanten, onder verantwoordelijkheid van de brigade- (detachements) commandanten.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1918 | | pagina 122