115 mandant in overleg met den chefarts der brigade een tijdelijk zie- kenverblijf ingericht voor ernstige lijders, c.q. een gebouwtje aan gewezen, waarin de (verdachte) lijders aan besmettelijke ziekten kunnen worden verpleegd door het personeel van de gedeeltelijke verbandsectie. 3. De dienst in deze ziekenverblijven wordt door den chefarts der brigade geregeld. 4. Slechts in de uiterste noodzakelijkheid heeft wegzending van het manoeuvreterrein plaats. 5. Hiertoe wordt o.m. bij elk der brigades, ter beschikking der chefartsen, een ziekenauto met ziekenverpleger ingedeeld. 6. De zieken moeten op zoodanig uur vertrekken, dat zij nog denzelfden dag hunne eindbestemming kunnen bereiken. 7. Zij worden naar gelang van omstandigheid en plaats van herkomst naar het hospitaal te Weltevreden, Tjimahi of te Gom- bong opgezonden. 8. Aanvragen voor spoorwegvervoer kunnen op last van den leider door de partij-, brigade- of (dets.)commandanten worden onderteekend. 9. Zittend vervoer heeft plaats op de gewone wijze met de op de dienstregeling voorkomende personentreinen. 10. Liggend vervoer geschiedt met dezelfde gelegenheid, even wel in afzonderlijk daartoe ingerichte bagagewagens, waarvan één aanvankelijk te Tjiamis, één te Bandjar en 4 te Cheribon zullen worden gestationneerd. 11. Het inrichten der voor Bandjar en Tjiamis bestemde wa gens, alsmede het beschikbaar stellen van materieel en verver- schingsmiddelen geschiedt door de zorg van den gewestelijk eerst aanwezend officier van gezondheid der 4de militaire afdeeling op Java, terwijl aan den gewestelijk eerstaanwezend officier van ge zondheid der 1ste militaire afdeeling het uitrusten enz. van de voor Cheribon bestemde wagens wordt opgedragen. 12. Voor geleide wordt op iederen wagen een geschikt gegra dueerde van den hospitaaldienst ingedeeld, waarvan onderschei denlijk 2 en 4 aan te wijzen uit het hospitaal te Tjimahi en Wel tevreden. 13. Op aanvraag van den partij-(brigade-, dets.)comman- darit of namens dezen worden bedoelde in ziekenwagens getrans- o

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1918 | | pagina 125