mandant van het 21e bataljon Inf., den Majoor der Inf. Lntz, een instructie (Bijlage X) met bijbehoorend schrijven (Bijlage XI) toekomen. Hierdoor kwam te vervallen de aan voornoemden com mandant door den A. B. uitgereikte instructie (Bijlage IX), waar bij ook opgenomen waren mededeeiingen aangaande den toestand van het 21e bataljon Inf. bij den aanvang der manoeuvres. Na ontvangst van het bevel van den Divisie-commandant (Bij lage VII) werden door Majoor Lutz uitgegeven een bevel voor den 20sten September (Bijlage XII) en een instructie aan de divisie Mar. W. Java voor 20 en 21 September (Bijlage XIII). In den nacht van 19 op 20 September bevond Inf. XXI zich te Tjilimoes met de le comp. te Bagong pl9) en de divisie Mar. W. Java te Mandirantjan. Door den commandant der 3e Brigade werd uitgegeven een marschbevel voor 20 September (Bijlage XIV) en door dien der 2e Brigade een Instructie commandant detachement Visscher" (Bijlage XV) en een „Instructie voor den commandant der ver kennende Cavalerie" (Bijlage XVI). Bij beide instructiën was ge voegd de instructie voor den commandant detachement Lutz (Bijlage X). 20 September. I. Rood. Verrichtingen van het verkenningsdetachement. Naar aanleiding van bevel No. 1 (Bijlage V) zond de comman dant van het verkenningsdetachement 2 officierspatrouilles uit, resp. naar Rantjah en naar Kavvali, en verkenningspatrouiiles naar Pandjaloe en langs den weg Cheribon Lemahabang Poetat Tjilimoes. Voorts werden verkenningspatrouilles gezonden richting Tjili moes en Mandirantjan, welke bij het verkenningsdetachement zou den aansluiten, zoodra de Brigadecav. de eventueel met den vijand op genoemde plaatsen verkregen voeling zou hebben overge nomen. Het gros van het verkenningsdetachement volgde aanvankelijk den grooten weg Cheribon Tjilimoes.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1918 | | pagina 19