10 Om 6.50 v. stootte de otficierspatr. Kawali nabij paal 7 op 2 sectiën vijand. Int., welke a cheval van den weg hadden stelling genomen. Door het gros werd bij paal 7 Oostwaarts afgeslagen, bij paal 9 weder op den grooten weg teruggekeerd en vervolgens voor :s vijands stelling bij pl. 11 wederom uitgeweken. Om 12.18 n. ontving de Commandant van de le Brigade het bericht, dat op den weg Cheribon Lemahabang Poetat geen vijand was ontmoet. Tjilimoes werd 12.45 n. door het gros van de Cav. onbezet be vonden; een Treinafd. van Inf. XXI werd ter hoogte van paal 14 bemachtigd. Ook te Koeningan bevond zich geen vijand, alleen werd een te Windoehadji aanwezige brigade Mar. om 3.45 n. overvallen. Onder achterlating van een luisterpost te Koeningan, betrok de Cav. te Boeboelak 2 nachtkwartier met het voornemen den 21 sten verder op te rukken richting Kadoegede Tjikidjing. Van de otficierspatr. Rantjah werd 9.10 n. te Boeboelak 2 bericht ontvangen, dat zij over Sindangbarang, Tjiporang en Lengkong, Pakembangan had bereikt zonder vijandelijke afdeelingen te heb ben waargenomen. De patr. richting Pandjaloe bereikte den 20sten kampong Tjo- lom 2, zonder aanraking met den vijand te hebben gehad. Van de otficierspatr. Kawali werd geen nader bericht ontvangen. Tenslotte werden dien dag door den Brigadecommandant van het verkenningsdetachement de rapporten ontvangen betreffende de verkenning van de in bevel No. 1 (Bijlage V) genoemde wegen op begaanbaarheid voor Veldart. Verrichtingen van de le Brigade. Ten einde de te Mandirantjan en Tjilimoes aanwezige vijande lijke afdeelingen, hoogstens sterk 2 bataljons Inf., w. o. Mar., v. z. m. naar het Z. te verjagen, werd in breed front (in 3 colonnes) op gerukt (zie Bijlage IV). a. Verrichtingen van de R. Colonne. Na om 7 v. met het hoofd van de hoofdmacht te zijn afgemar cheerd van paal 6 op den weg Plered Soember, ontving de

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1918 | | pagina 20