34 Om 8.45 v. opende het stuk Veldart. in den Z. O. hoek van Tjipondok het vuur op Inf., die zichtbaar was op ongeveer 500 M. ten Z. van den top van den Pr. Salain. Aangezien deze top reeds om 8.35 v. door Inf. XII was bezet, werd op eigen troepen gevuurd, een gevolg van de ten onrechte aan deze Art. gegeven opdracht om den aanval van Inf. XII te steunen, zonder dat er samenwerking bestond. Om 9 v. werd door den Brigadecommandant aan den A. C. gelast een stelling te doen verkennen, waaruit Art. vuur kon wor den gebracht op het terrein nabij den R. vleugel van de stelling van Inf. XI, teneinde een omtrekking van dien vleugel te kunnen tegengaan. Om 9.15 v. werd uit de stelling van Inf. XI een vijandelijke colonne sterk 2 bataljons Inf. waargenomen, marcheerende op den grooten weg naar Koeningan tusschen paal 27 en 28 en ten O. van pl. 27. Deze colonne werd onder vuur genomen door de sectie Art. in het Z. W. deel van Tjipondok. Om 10.10 v. werd een vijandelijk bataljon Inf. waargenomen, marcheerende tusschen paal 29 en Darrna, terwijl om 11.15 v. werd gemeld, dat een bataljon vijandelijke Inf. was gezien, mar cheerende in N. richting tusschen Bakom en Karangsari (ten rech te tusschen Tjikadoe en Tjiherang), welk bataljon door de Art. in Z. W. deel Tjipondok onder vuur werd genomen. Ten 12 's middags vernam de Brigadecommandant een en ander bij een bezoek aan de stelling van Inf. XI; teneinde beter op de hoogte van den toestand te blijven, liet hij daar een bericht- officier achter. Om 12.54 n. werd den Brigadecommandant geseind, dat 1 com pagnie vijand. Inf. zich bewoog van Tinggar naar Djirat en onder voortdurend flankvuur van de compagnie op den heuvel N. van Banjoening den marsch had vervolgd. Inmiddels was 9.55 v. aan de sectie Art. bij paal 23 gelast in stelling te komen in het Z. W. gedeelte van Tjipager, van waar zij, zooals vorenbedoelde om 9 v. uitgevoerde verkenning had uitgewezen, kon vuren op Segok, Tjiherang en Djirat, alsmede op het sawahterrein tusschen laatstgenoemde twee kampongs. Om 11.45 v. was deze sectie, gedekt door /2 compagnie Inf.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1918 | | pagina 44