37 De genietr. lieten de ijzeren bruggen in den weg Tjipondok Koeningan W. springen. Inf. 4 XI, die intusschen den W. rand van Koeningan W. had bezet, wist de uit Djirat oprukkende vijand, bataljons krachtig het voortgaan te beletten. 2.10 n. werd van deze compagnie het bericht ontvangen, dat zij een aanval van overmachtige vijand. Inf. had afgeslagen. Door het standhouden van deze compagnie was het mogelijk de geweermitrs. en Inf. afdeelingen benevens 1 compagnie Inf. XVI, die den grafheuvel bij Koeningan W. had bezet, op paal 23 te doen teruggaan. lnf. 4 XI werd, na nog 15 minuten te hebben stand gehouden, buiten gevecht gesteld. Ingevolge reeds aan den commandant van Inf. XI gegeven be velen werd verder teruggetrokken naar Djalaksana. Om 3.15 n. waren alle troepen uit het voorterrein den heuvel bij paal 23 gepasseerd en werd met \/2 compagnie Inf. XII en één sectie Mitrs. als achterhoede in de richting van Koeningan ge marcheerd. Aan Inf. 4 XVI, waarbij een sectie Mitrs., die aanvankelijk den grafheuvel bij Koeningan W. had bezet, werd opgedragen om in den Z. W. rand van Koeningan O. stelling te nemen en een door dringen van den vijand langs die zijde op te houden, omdat bij den commandant van de achterhoede het bericht was binnenge komen, dat de vijand met een groot deel zijner macht meer O. waarts was omgetrokken. Inf. 2 XVI (bezetting opnamestelling op heuvel bij paal 23) was niet meer in staat zich op den marschweg aan te sluiten en was teruggetrokken in N. richting over Tjigoegoer. Van de 2 compagnieën van Inf. XII, die om 9.40 v. de opdracht hadden gekregen om van Pr. Salam terug te marcheeren naar -ó- 510, kreeg /2 compagnie van den Brigadecommandant het bevel om stelling te nemen a cheval van het paardenpad Kadoegede Nangka, juist W. van laatstgenoemde kampong, teneinde een eveu- tueelen terugtocht van de bezetting van Pr. $alam te dekken. Een y2 compagnie werd voor dat doel voldoende geacht met het oog op hare gunstige opstelling en de omstandigheid, dat be-

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1918 | | pagina 47