54 Padjambon met Inf. 1 XVI te versterken. De bezetting van Pa djambon, waarbij het L. H. 3e esk., werd opgedragen zich door \V. waartsche uitbreiding, zoo mogelijk door Cav., tegen omvatting te beveiligen. De compagnie van Inf. XII in Z. rand Kroetjoek 1, ten W. van Kroetjoek 2, kon daardoor worden teruggenomen. Om 5.45 v. gelukte het Inf. 4 XVI met L. H. 3e esk. Paloetoengan te bezetten, terwijl Inf. 1 XVI den Z. rand van Padjambon vast hield. Aan 2 compagnieën Inf. XI werd voorts nog opgedragen naar ,q_ 557 N. rand Kroetjoek 1 te marcheeren en een eventueel in Gan dasoli binnengedrongen vijand aan te vallen en terug te werpen. Voor de opstelling van de 1ste Brigade omstreeks 8 v., zie schetskaart No. 1. Om 8.20 v. trok Inf. 4 XVI, nadat zij bij Paloetoengan een aan val van een divisie Mar. had afgeslagen, terug naar Padjambon, toen een tweede divisie in de richting van laatstgenoemde plaats oprukte en gevaar dreigde, dat Inf. 4 XVI zou worden afgesneden. Door Inf. 1 en 4 XVI werd toen de Z. rand van Padjambon bezet. Om 8 v. werd inmiddels door den commandant van het R. vak vijandelijke Inf. waargenomen, die ter weerszijden van den weg Goenoengkeling Gandasoli in gevechtsformatie den heuvelrug N. van de Tji Pitjoeng afdaalde, gevolgd door gesloten uit de flank marcheerende afdeelingen. Van de batterij in den Z. rand van Kroetjoek 1 was inmiddels 1 sectie aan den commandant van het M. vak ontnomen en opgedra gen, tot steun van het R. vak, vuur te brengen op het weggedeelte Goenoengkeling Gandasoli. Om 9.10 v. werd door bedoelde sectie het vuur geopend op de Inf., welke van Goenoegkeling richting Gandasoli marcheerde. Om 8.15 v. moest de bezetting van den Z. rand van Gandasoli voor overmacht terugtrekken. Toen de vijand genoemden kampong binnenrukte, werd 9.4 v. door 2 compagnieën Inf. XI een tegenstoot gedaan, welke gelukte. Tegenover het M. vak deboucheerden in den vroegen morgen kleine Inf. afdeelingen uit de N. randen van Tjirandang en Tjilowak,. aan welke verder doorrukken kon worden belet.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1918 | | pagina 64