56 „Dek sectie Vd. A. op T. 206 tijdens haren terugtocht naar grooten weg bij -ó- 520. Daarna ingedeeld bij de achterhoede met opdracht tevens verbinding te zoeken met Inf. XVI en Inf. XX." 9 v. aan Inf. 2 en 4 XI: „Terugkeeren naar -ó- 520 en met de haar aanwezige l/2 com pagnie afmarcheeren richting Tjilimoes met /2 compagnie Inf. XI en y2 sectie Genietr. in de voorhoede, Inf. 3 XI opdragen een opnamestelling in te nemen in den Z. rand van Bandorasa Wetan." 9.35 v. aan commandant R. vak: „Inf. XVI doen teruggaan langs opgegeven terugtochtsweg"! 9.50 v. aan commandant L. vak: „Trek met 1 stuk Vd. A. terug langs aangegeven marschweg." |De marschcolonne werd voorts geformeerd en aan Inf. 3 XII en i sectie Mitrs., die een opnamestelling hadden ingenomen in Sada- mantra, om 9.45 v. opgedragen met R. H. 3e esk. en f2 sectie Genietr. als achterhoede te volgen, zoodra de in den Z. rand van Kroetjoek 1 achtergelaten Inf. 1 XII zou zijn gepasseerd. Vanwege gebrek aan verband tusschen de compagnieën van Inf. XVI, gingen de le en 4e compagnie van Padjambon terug op W. rand Gandasoli, teneinde verbinding te zoeken met den bataljons commandant, instede van N. waarts over Sombawa terug te trekken. Deze 2 compagnieën bleven in den W. rand van Gandasoli en Inf. 2 XVI in den Z. rand van Kroetjoek 1 te lang staan, geraakten tusschen afdeelingen van de blauwe partij en werden buiten ge vecht gesteld. Toen dit den Brigadecommandant bekend werd, moest hij zijn aanvankelijk voornemen opgeven om Inf. XVI, waarvan de B. T. naar Tjilimoes was gemarcheerd, richting Mandirantjan te doen terugtrekken. Toen het bevel voor de ontruiming van het L. vak den vakcom- inandant bereikte, was hiermede reeds een begin gemaakt. Tijdens den terugtocht vervolgde de vijand niet krachtig; nabij Singkoep werd de vervolging gestaakt en om 12.30 n., zooals was gelast, de O. rand van Panaoewan bezet. De compagnie uit Z. rand Tjikasoh met 1 sectie Mitrs. bezette den Z. rand van Sangkanoerip, waar tevens een batterij Vd. A. een stelling had ingenomen.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1918 | | pagina 66