58 Ongeveer 1.55 n. deboucheerden vijand. Inf. in gevechtsformatie en vijand. Cav. met geweermitrs. uit den W. rand van Timbang 1. Aan de in Panaoewan aanwezige 3 compagnieën Inf. XX werd toen gelast terug te trekken naar paai 10 op den grooten weg naar Cheribon. Inf. 4 XX, welke den Z. rand van Sangkanoerip had be zet, sloot bij het bataljon aan. Omstreeks 2.45 n. werd ook aan Inf. XII opgedragen terug te gaan richting Beber 1, toen vijandelijke Inf. reeds den N. rand van 1 jilimoes had bereikt. Deze Inf., sterk 1 bataljon, ging aldaar evenwel rusten zonder veiligheidsmaatregelen te nemen, zoodat een door Inf. 3 XII op dit bataljon ondernomen aanval succes had en de overige troepen, w.o. de Art., zonder te worden lastig gevallen, in de aangegeven lichting konden terugtrekken. Tijdens dien terugtocht werden nog, ter hoogte van den drie sprong in kampong Depok, 2 pelotons vijand. Cav. onder vuur genomen, die uit kampong Wanajasa deboucheerden. Het L.H. 3e esk., na uit kampong Padjambon te zijn verdreven, trok terug op Sangkanherang, omdat een /2 esk. vijand. Cav. der waarts marcheerde. In Z. rand Peuseng werd aan dit \/2 esk. belet N. waarts te mar- cheeren. Om 2.35 n. kwam het L. H. 3e esk. te Kaliaren aan, vanwaar het naar kampong Halimpoe terugtrok, toen om 3.15 n. bij Z. rand Samporak vijandelijke Inf. werd ontdekt. Het FT H. 3de esk. had in den namiddag, in verband met het toen nog bestaande voorrfemen om Inf. XII enz. naar Mandirantjan te elirigeeren en omdat elk contact met C. L. H. 3 nog uitbleef, op dracht gekregen het terrein ten W. van Tjilimoes waar te nemen, met name den toegang uit 't Z. naar Pakembangan. In kampong Pakembangan werd een officiersptr. overvallen en, na opdracht te hebben gekregen om aldaar te blijven tot het in vallen van de duisternis en daarna terug te trekken achter de voor posten, werd 6 n. over Soemekeling en Halimpoe gemarcheerd naar paal 10 en aldaar bivak betrokken. Op dien marsch werden nog bij Pakembangan 8 brigades Mar. waargenomen.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1918 | | pagina 68