59 Het 2e esk. was, na uit W. rand Tjimarantan vuur te hebben ont vangen, naar het N. uitgebogen en zag om 7.30 v. een vijand, esk. marcheeren over Tjangkai, richting Djamboe en Koreak. Op de dat esk. volgende W. Sr. werd bij het deboucheeren uit kampong Pamoelihan geattakeerd. Om 12 's middags werden, van uit Kapadajan, 2 sectiën Inf. in. Djapara onder vuur genomen. Over Tjitapan werd in N. W. richting gemarcheerd naar Moen- tjang en op den weg Moentjang Tiinbang 1 het vijand. R. H. 4de esk. in den rug aangevallen. Aangezien het 2de esk. terug moest, marcheerde het naar Sang- kanoerip; het had nog gelegenheid van uit 't Z. W. flankeerend vuur af te geven op het R. H. 4de esk., dat van uit den W. rand van Timbang 1 vuurde op Inf. XX in Panaoewan. Overigens geraakte het 2de esk. nog in vuurgevecht met deelen der 3de Brigade, die van uit Sangkanoerip in N. richting naar Tjipanas marcheerden. Grootendeels door het terrein werd toen naar Doeradjaja gere den en aldaar om 7 n. bivak betrokken. Van het 2de esk. werd dien dag geen enkel bericht ontvangen, ook geen verzamelbericht. Om 4 n. werd te Beber 1 het legeringsbevel uitgegeven ("bij lage XLI1). Van het voorpostendetachement No. 1 te Tjipinang 1 werd 7.15 n. nog het bericht ontvangen, dat de kampongs Kajangan, Sileboe en Soemakeling door vijand. Inf., 1 bataljon, waren bezet, waarvan 1 sectie een openlijke verkenning had gedaan, wel ke werd afgewezen. Het voorpostendetachement werd daarop door den voorposten commandant met 2 sectiën versterkt. Om 8 n. werden de bevelen voor den 25sten September uit gegeven aan de 1ste Brigade en aan de 4e Brigade met het de tachement Djatibarang (Bijlagen XLI1I en XLIV). Het was op dat tijdstip nog niet bekend, welke plaatsen de 4de Brigade en genoemd detachement op den 24sten September had den bereikt.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1918 | | pagina 69