66 tot legering van den troep zou worden overgegaan. Om 3.50 n. werd het legeringsbevel ontvangen (Bijlage XLVII). Inmiddels was het gros van de 2de Brigade, dat om 7 v. van Tjiniroe was afgemarcheerd, aangesloten te Bandorasa en werd het aldaar onder dak gebracht. Dat gedeelte van de 2de Brigade had van Koeningan aanvankelijk den grooten weg naar Tjilimoes ge volgd, had om 1.30 van den Divisiecommandant opdracht gekre gen de L. colonne te versterken door te marcheeren van driesprong Z. van pl. 17 via Sadamantra en Sombawa naar Bandorasa O. Te 2.53 n. werd te Sombawa aangesloten aan de L. colonne. c. Verrichtingen van de Rechtercolonnc na 1 n. De R. colonne was inmiddels van Djalaksana om 1 n. langs den grooten weg naar Tjilimoes gemarcheerd, ondervond tevenover Inf. VI (rechterflankdekking) en de Cav. eenigen geringen weerstand en bereikte Tjilimoes tegen 2.45 n. De voorhoede kreeg bevel den viersprong in Tjiratjas te bezetten, de rest van de 3de Brigade te Tjilimoes te beveiligen en zich gereed te houden eventueel spoe dig de voorposten te betrekken. Een aanval van den vijand op den voorhoede had succes wegens onvoldoende gevechtsbeveiliging. Na ontvangst van het legeringsbevel (Bijlage XLV11) van den Divisiecommandant gaf om 4.35 n. de commandant der 3e Brigade het legeringsbevel uit, o. a. inhoudende, dat Inf. VIII op voorposten zou komen met de voorpostenreserve in Samporak en de lijn van weerstand langs Paksilaoer, Wanajasa, Soemakeling, Kajangan, N. W. rand Tjibeureum, terwijl Inf. VI en XIII respectievelijk de wegen van Tjilimoes in O. en Z. richting met een veldwacht zou den afsluiten. Voorts zouden de voorposten verkennen tot de lijn Sindangha- joe 2 Beber 2 Patalagan Randabawa IIir (zie schetskaart No. 2). Om 9.30 n. kwam het bericht binnen van den voorpostencomman dant, dat bij het betrekken der voorposten Soemakeling, Depok en Wanajasa door den vijand bezet waren bevonden. Uit beide laatstgenoemde kampongs werd hij verdreven, maar Soemakeling wist hij te behouden. In verband hiermede werd de lijn van weer stand teruggebracht op Pakembangan N. rand Samporak

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1918 | | pagina 76