71 tandjoeng, waarmede door Inf. XII bij Tjomberan aanraking werd verkregen. In de meening verkeerende, dat de terugtocht van de 1ste Brigade verder zou worden voortgezet, begaf het L. H. 3de esk., zich in den namiddag naar Toek en Petjilon, waar tot het eindigen van de manoeuvres werd verbleven. Het R. H. 3de esk., dat zich naar paal 3 in Kalitandjoeng had begeven, kreeg om 2.30 n. de opdracht naar den L. vleugel te mar- cheeren en vijandelijke troepenverplaatsingen aldaar te melden. Het 2de esk. was aanvankelijk ten O. van den terugtochtsweg ge bleven en later aangesloten op den grooten weg, waar de op dracht werd ontvangen zoo snel mogelijk den viersprong ten W. van Cheribon bij het benzinedepöt (pl. 2) te bezetten, te ver kennen richting Dawoean Plered en bij aankomst van de le batterij bij genoemden viersprong met 54 es'<- a's Art. dekking op te treden. Voor de opstelling van de 1ste Brigade op 25 September 3.30 n. zie Schetskaart No. 3. b. Verrichtingen van de 4de Brigade. De 25sten September bereikte de 4de Brigade, waarbij zich op het uur van afmarsch te Palimanan het detachement Djatibarang had aangesloten, zonder ontmoeting met den vijand te 9 v. het kampongcomplex Plered Dawoean. Het detachement La Lau stootte te 7.5 v. op een compagnie vijand. W. Sr. met geweermitrs., welke uit Sindangdjawa werd verdreven, en bezette daarna om 9 v. Pondokpari, van waaruit de verkenning naar het O. werd voortgezet. Na aankomst te Plered Dawoean nam de 4de Brigade een opstelling in met front Z. en Z. O., van waar het t. g. t. mogelijk zou zijn tegen den L. vleugel van een tegen Cheribon oprukkenden vijand aanvallend op te treden. Terwijl de troepen bovenbedoelde opstelling innamen, werd te 10.5 v. van den commandant van de 1ste Brigade een bevel ont- gen, waaruit bleek, dat de 1ste Brigade nog stand zou houden met 2 bataljons en 1 batterij bij paal 8 op den grooten weg Cheribon Tjilimoes en met de overige troepen ter hoogte van paal 4 of 5 en waarbij den commandant der 4de Brigade werd opgedragen

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1918 | | pagina 81