73 nog aan twee compagnieën van Inf. XIV van de hoofdmacht op gedragen de gevechtslinie te versterken. Waarschijnlijk tengevolge van deze oprukkende reserve week de vijand 12.20 n. verder in Z. richting terug, nog voordat deze compagnieën werkzaam aan het gevecht konden deelnemen. Na aankomst ongeveer bij paal 8 werd door den Brigadecom mandant gelast het verband te herstellen en de marschcolonne weder te formeeren. Onderwijl meldde zich te 12.30 n. de kapitein La Lau, die met zijn detachement een vijand. Mar. en W. Sr. afdeeling van Pon- dokpari en Wonokerto in O. richting had teruggedreven en onder achterlating van een halve compagnie Inf. XV aan den vijand in N. O. richting was opgerukt, in de meening, dat het treffen tus- schen de hoofdmachten van beide partijen vlak ten Z. van Cheri- bon zou plaats hebben. Nog niet wetende, dat Inf. 3 XV met de Mitrs. naar links was afgeweken en zich O. van de Tji Pagger bevond, gelastte de Bri gadecommandant, dat in de hoofdmacht 3/2 compagnie Inf. XV vóór en Inf. XIV achter de Art. zou marcheeren. Daar de Brigadecommandant vermoedde een luchtstoot te doen, indien hij ingevolge bekomen opdracht naar Tjikadoe zou opruk ken, omdat in die richting alleen op Mar. en W. Sr. werd gestoo- ten, terwijl uit O. richting voortdurend geschutvuur werd gehoord, werci het plan opgevat en den voorhoedecommandant medege deeld, om na het bereiken van de lijn Soember Sendang links uit de flank te maken en op te rukken in de richting van den grooten weg Tjilimoes Cheribon, teneinde nog tijdig in het gevecht van de 1ste Brigade te kunnen ingrijpen. Te 12.50 n. rukte de R. colonne weder voorwaarts en bereikte de voortroep van de voorhoede te 1 n. den kampong Soëmber, waar hevig Inf.- en Mitr. vuur van de overzijde van de Tji Pagger werd ontvangen en de brug over deze rivier vernield bleek. Volgens een ontvangen bericht zou de vijand daar minstens 2 compagnieën met geweermitrs. sterk zijn. Kort daarop ontving de Brigadecommandant, te Soember aan gekomen, van den commandant van de O. van de Tji Pagger samengetrokken afdeelingen (Inf. 3 IX, Inf. 3 XV en 2/3 M. 4)

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1918 | | pagina 83