82 macht reeds om 7 v. paal 8 in de richting van Cheribon was ge passeerd, terwijl de Cav. in Plered en Kedoengpane op kleine af- deelingen Inf. was gestuit. In verband hiermede en het feit, dat de M. colonne nog steeds niet te Tjomberan was aangekomen, besloot de commandant der L. colonne met achterlating van 2 compagnieën Inf. bij de brug in Soember en 1 compagnie bij den viersprong in Sendang 2 naar Tjomberan op te rukken. Inmiddels was de brug door de Genietr. voor vernieling voor bereid. Toen de colonne Tjomberan bereikte, raakte zij in den O. rand van dien kampong slaags met Inf., die deboucheerde in het open terrein ten O. van Tjomberan en ten Z. O. van Kap,onggan, terwijl vijand. Cav. bestookt werd, zich bevindende ten W. van Tjom beran en ten Z. van den viersprong bij T. 152. De sectie Bergart. had inmiddels haar vuur geopend op eerstgenoemden vijand. Een scheidsrechter besliste, dat de blauwe partij terug moest. Tijdens dat gevecht kwam het bevel van den Divisiecomman dant om met alle troepen van de L. colonne bij Kaligandoe aan te sluiten bij de M. colonne. Dit bevel was een uitvloeisel van de omstandigheid, dat ten 11.30 v. ook den Divisiecommandant het vermelde bericht van de Legercav. had bereikt, dat reeds te 7. v. een vijand, colonne bij pi. 8 in den weg Palimanan Ploembon was aangekomen, terwijl van dë R. colonne niets werd vernomen, zoodat de meening post vatte, dat de gemelde roode colonne zich weldra met de tegenover de R. colonne staande roode afdeelingen zou hebben vereenigd. Het werd daarom dringend noodig geacht ook de blauwe troepen meer samen te trekken, terwijl met het oog op een eventueel steun verleenen aan de R. colonne tevens het pad Tjerbongirang Pe- djagakan met het oog op de begaanbaarheid voor Bergart. ver kend werd en goed begaanbaar werd bevonden. Inmiddels hadden Cav. patrouilles bij den commandant der L. colonne het bericht binnengebracht, dat twee vijand, colonnes, elk sterk 1 bataljon Inf. oprukten in Z. richting lang de wegen Plered Sendang en Kedoengpane Kemlaka en was dit oor zaak geweest, dat de colonnecommandant reeds tot een zuidelijke verplaatsing was besloten.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1918 | | pagina 92