83 De colonne te Tjomberan wist zich los te maken van den in het O. opgestelden vijand. De drie compagnieën te Soember had den het zwaarder te verantwoorden. Van deze afdeeling werden vijf sectiën en de sectie geweermitrs. buiten gevecht gesteld. De rest kwam tusschen 3 en 3.30 n. te Kaligandoe aan en sloot zich daar bij de overblijvende deelen van de M. colonne (waarbij de afdeeling Bergart.) aan. Omtrent de verrichtingen van het. detachement Legercav. op 25 September het volgende. Ten 5.30 v. gaf de commandant een marschbevel uit. Ingevolge de daarin vervatte bevelen marcheerde de compagnie W. Sr. om 6 v. van Mandirantjan over Tjieang, Tjisaat naar Sindangdjawa. Aan den W. rand van dezen kampong komende werd gestooten op den vijand, die een stelling had in genomen ter hoogte van den driesprong wegen ten Z. van Tjike- doek. Na 1 groep W. Sr. naar Tjisaat gezonden te hebben, ten einde een opmarsch naar het Z. tijdig te melden, trok de com pagnie W. Sr. terug op Pondokpari, alwaar te 7.15 v. stelling werd ingenomen in den Z. rand. De bruggen in dien kampong werden ter vernieling voorbereid door een daartoe aangewezen Cav. afdeeling. Ongeveer te 9 v. moest voor overmacht geweken en terugge trokken worden op Wonokerto, waar de divisiën Mar. inmiddels stelling hadden genomen in W. rand Woeloebelah Wonokerto. Toen 11 v. Woeloebelah door de Mar. werd verlaten, moest ook de compagnie W. Sr. op W. rand Soember terugtrekken. De Mar. waren om 7 v. van Mandirantjan naar Soember gemar cheerd, waar de divisie Mar. W. Java in reserve bleef; 1 brigade werd geplaatst in het heuvelterrein ten Z. van Babakan ter ob serveering van de naar het Z. voerende wegen. Te 10.55 v. werd van den commandant van het detachement Legercav. de opdracht ontvangen zoo snel mogelijk te marcheeren naar den straatweg Ploembon Cheribon, aangezien bericht ontvangen was, dat een groote vijandelijke afdeeling dezen weg volgde. De divisie Mar. O. Java kreeg als opmarschweg Woeloebelah Asinan, de W. Sr. Soember Kalian Kidoel en de divisie Mar. W. Java Sendang Gesik, allen met de algemeene opdracht 's vijands opmarsch in O. richting te vertragen. Inmiddels hadden Inf. afdeelingen van de L. colonne Soember en Sendang 1 bezet (zie hiervoor).

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1918 | | pagina 93