85 Het vijandelijk voorhoedebataljon werd daarop onder hevig Int.-, Mitr- en Art.-vuur genomen, maar zette niettemin den marsch voort tot ongeveer aan de Kali Siwelirang, alwaar eerst in ge vechtsformatie tot den aanval op, den N. W. rand van Tjomberan werd overgegaan. Aan de Afd. Bergart. der M. colonne, welke aanvankelijk in den N. rand van Sampiran N. was opgesteld ter bewaking van den weg Kalitandjoeng Tjomberan, werd daarop (3.15 n.) opdracht gegeven om in stelling te komen in den N. W. rand van Tjerbon- girang en blauw te steunen tegen den aanval uit N. W. richting. Te 3.30 n. bereikte de commandant der M. colonne met Inf. II en XXI den driesprong in den N. W. rand van Tjerbongirang, waar op Inf. XXI ingezet werd tot den tegenaanval in N. W. richting. Op dat oogenblik zag de divisie Mar. W. Java van uit den N. W. rand van Wonosobo Lor een troepenmacht in colonne op den weg Soember Sendang 1de Art. van die colonne werd onder vuur genomen. Onmiddellijk daarop blies het Eindigen van de manoeuvre". De opstelling der troepen was toen als aangegeven in schets kaart No. 3. De divisie Mar. O. Java was, na op enkele plaatsen ontmoe tingen te hebben gehad met den vijand, via Pesalahan en Kalian Kidoel naar Plered gemarcheerd en had die plaats om 2.45 n. bezet. Verder kon zij geen verbinding meer krijgen met de eigen troepen. Zij nam nog een Art. patr. gevangen; de batterij zelf werd echter niet ontdekt. C. VLIEGTUIGEN. Bij wijze van proef werden met een vliegtuig van uit hoogten varieerende tusschen 2000 en 2500 M. verkenningen gemaakt. Het resultaat was bevredigend. D. MOTORVOERTUIGEN. Eenige berichtrijders van het V. M. B. K. waren bij de ver schillende Brigades ingedeeld. Over het algemeen voldeden zij als ordonnans goed.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1918 | | pagina 95