122 [let projectiel trof de onderste plaat in het 2e vak op 1.02 M. van den linker- en 0.70 M. van den onderkant der schijf; doorboorde de geheele schijf, een rond gat in de pantserplaat makende, en den daarachter geplaatsten houten ruggesteun en het ijzeren schild, ter breedte van 0.4 M. en ter lengte van 0.6 M., verbrijzelende; doorliep daarna nog een afstand van ongeveer 200 M., en bleef op omstreeks 2 M. diepte in duin steken. Het ijzer der plaat was rondom het gat naar voren opgezetdoch er waren volstrekt geene scheuren in de nabijheid der ontstane opening zichtbaar. De getroffen plaat was aan de linkerzijde 0.03 M. naar voren gebogen dientengevolge waren de beide platen een weinig van elkander afgeweken. De geheele schijf was 0.1 M. teruggedrongen. Verder werden nog de navolgende beschadigingen aan de schijf opgenomen. Aan de voorzijde. Negen bevestigings-schroefbouten aan de linkerzijde der schijf, ter hoogte van het begin van het schroefeindegebroken. Vier bevestigings-schroefbouten aan de rechterzijde der schijf, vermoedelijk gebroken, aangezien hunne koppen een weinig buiten de plaat uitsteken. Aan de achterzijde. le vale. De versterking achter het schildtusschen het lc en 2e vak, gescheurd. 2° vak. Zeven bevestigings-bouten van het schild (waarvan 4 in het verbrijzeld gedeelte) en vijf schroefboutjes gebroken. Het hoekijzer van de schoor tusschen het 2,! en 3e vak beschadigd. 3C vak. Vijf bevestigings-bouten van het schild, één schroefboutje van den ruggesteun en een van het dekstuk gebroken. Tweede schol. 22 K. G. prismatisch buskruit, de kardoes lang 54 c. M. en middellijn 22 c. M.kanouprop van zeewier, kogel wegende 143 K. G. Afstand van den achterkant van den kogel tot het achtervlak van den vuurmond 1.15 M. Het projectiel trof de bovenplaat op de scheiding van het F en 2U vak, op 0.65 M. van den linker- en 0.15 M. van den onderkant der plaat. Door de plaat gaande, had de kogel de uitwerking van eeue wig en scheurde de plaat over hare geheele hoogte tot aan den bovenkant, het afgebroken stuk naar boven toe omzettende. Dit stuk, hoog 1.00 M. breed van boven 0.35 M.en van onderen 0.50 M., en ongeveer 700 K. G- wegende, werd op eenen afstand van 26 M. links van de schijf geworpen- Dooi- dl! hoekijzers on schoren is do schijf aan de achterzijde in zes vakken verdeeld. Deze vakken waven met witte strepen op de pantserplaten aangegeven. Aanvangende met hot linker vak, front, makende naar de schijf, zullen deze vakken van 1 tot 6 genoemd worden.

Militair Tijdschrift | 1870 | | pagina 129