i 52 uit te rukken, en de houwitsers zelfs eenmaal met de monding voor deze opening geplaatst en afgeschoten werden, bleek echter dat alle pogingen, om van die zijde de versterking binnen te dringenvergeefsch zouden zijn. Het aantal dooden en gekwetsten was inmiddels zoo aanzienlijk geworden, dat men het noodig achtte eenen officier van gezondheid naar de plaats van den aam al af te zenden, ten einde aldaar de noodige hulp te verleenen. Hiertoe werd de officier van gezondheid Cochins bestemd, die de gekwet sten inet de meeste zorg verbond. De aanvallers geraakten in een vrij hevig kruisvuurdoordien van de hoogten, welke de westzijde van de talang beheerschen, weder een groot aantal vijanden aanrukte, die hun vuur op onze troepen richten. Hierdoor werd de positie der onzen bij den hoofdingang der ver sterking vrij onhoudbaar, en men zond dan ook van een en ander bericht aan den expeditie-kommandantmet voorstel, bevel te geven, den storm aan die zijde te staken. Terwijl de eigenlijke stormkolonne alzoo den aanval op de zuid- en westzijde der versterking beproefd had, was de 2^ kompagnie van het 10e bataillon ingevolge reeds vermelde lastgeving, naar de oostelijke zijde opgerukt. Aldaar aangekomen, had men al spoedig aan de zuidelijke hoek dei- korte oostelijke zijde eene goede gelegenheid gevonden, om de troepen tegen de bamboe-docriehaag op te stellen ten einde eene opening in die ver sperring te maken. Daartoe werd het 2e peloton der genoemde kompagnie, als reserve, eenigzins meer achterwaarts geplaatst, met lastden vijand door goed onderhouden vuur zoor veel mogelijk af te leiden; terwijl het eerste peloton op de versterking aandrong, en met het kappen eener opening in de bam- boe-doerie een aanvang maakte. De vijand belette deze pogingen echter al spoedig door een zeer hevi» vuur, waardoor de le luitenant Stevels en drie man gewond werden. Eene herhaling der pogingen, oin binnen te dringen, mislukte eveneens, en kostte weder eenige geblesseerden, waaronder de 2e luitenant Thehoft'Noëls, die eene zeer erns(i»e borstwond out vin»'. De pogingen om binnen te diingcn werden echter nogmaals voort gezet, doch het eerste peloton onderging zoovele verliezendat het met liet tweede, de reserve, verwisselen moest. Alles, wat men in het werk stelde, was echter te vergeefs, en ook op dit punt moest men den storm slaken en de troepen in observatie opstellen. De gelaste verbinding der 2e met de 5e kompagnie van het 10e bataillon was niet uitgevoerd, wijl de storm-kolonnes deze beide kompagniën van elkander gescheiden hadden. O

Militair Tijdschrift | 1870 | | pagina 159