168 pagnie van het 10" bataillon en van de ]e kompagnie van het garnizoens bataljon aan de oost- en westzijde haar vuur openden, trachte de 5« kompagnie van het 10« bataillon langs de weefzijde eenen weg naar het zuidelijk gedeelte er oeson te vinden, doch zocht daartoe te vergeefs naar eene waadbare plaats in de rivier Pematang Lintang, die haar van het doel afscheidde. Wel ontdekte eene patrouille, die onder kommando van den luitenant pscholtens uitgezonden werd, eene brug over die rivier, doch zij kon deze, door het dichte struikgewas, waarmede het ravijn begroeid was, niet bereiken. Daar het reeds vrij laat geworden was, kon die kompagnie de haar opgedragen taak niet meer volvoeren, en moest zij alzoo besluiten, op den bovenrand van het ravijn bivouak op te slaan, zoo dat eene volkomen insluiting dezen dag niet volbracht koude worden. Bij de le kompagnie van het garnizoens-bataillon waren inmiddels eenige moitieien opgesteld, die, evenals de houwitsers, hun vuur geopend hadden. De houwitsers deden aanvankelijk 40 vrij gelukkige worpen, die op sommige plaatsen brand veroorzaakten; doch, hoewel eenige vijanden eene poging deden om de doeson aan de zuidzijde te verlaten waarbij zij echter op de patrouille Munder stielen en daardoor teruggedreven wer den bleef de hoofdmacht der verdedigers s:hmcI houden. Vermits de voorraad granaten tot berghouwitsers zeer begon te ver minderen, zoodat er omstreeks 4 uur in den middag niet meer dan een 24-tal aanwezig waren, kon het vuur met deze stukken slechts langzaam voortgezet worden. Met de mortieren, die in de nabijheid van de le kompagnie van het garniz- ens-bataillon aan de oostzijde opgesteld waren, werden 20 worpen gedaan, die goed aankwamen, doch weinig schade in de doeson schijnen veroorzaakt te hebben. legen den avond besloot de expeditie-komtnandant, dat de hoofdtroep met de koelies des nachts eene oostwaarts van ICotta Agony en aan de overzijde van het ravijn gelegen talang zou betrekkeu, welke plaats tegen ongeveer 5 uur door den wd. adjudant Bowles werd verkend; de overige troepen zouden in de stelling, die zij reeds ingenomen hadden, blijven bivakkeeren. Omstreeks 6 uur begon de hoofdtroep haren marsch naar genoemde talang- Wordt vervolgd.)

Militair Tijdschrift | 1870 | | pagina 175