21 eer, en daarbij gevoegd een overzicht der verschillende stukken, behoo- rende tot het proces. Alle stukken van den raad en van de rechtbank van eer worden ge heim gehouden tot na de uitspraak van het vonnis. VIII. Bekrachtiging en uitspraak van het vonnis. Na opvolging van alle vorengenoemde bepalingen, zal het vonnis langs den gewonen hierarchieken weg aan het oordeel onderworpen van en ter bekrachtiging gezonden worden aan den Koning. Slechts daarna zal de raad van eer den beschuldigden officier zijn von nis mededeelen. Nadat het vonnis bekrachtigd is door den Koning, zal hierop niet meer mogen worden teruggekomenzonder vergunning van Zijne Majesteit. IX. Rechtbank en Raad van eer voor Hoofd-Ofiicieren. De rechtbank van eer voor hoofd-officieren is samengesteld uit de hoofd-officieren van de verschillende wapens in de afdeeling in garnizoen, onder voorzitterschap van den afdeelings-kommandant. Door deze recht bank worden ook behandeld alle eerezaken, welke ontstaan tusschen hoofd officierenkapiteins, h en luitenants onderling. De Raad van eer van deze rechtbank bestaat (in overeenkomst met die, vermeld in IV) uit den oudsten regiments-kommandant, den oudsten bataillons-kommandaut en den vijfden hoofd-officier, van het regiment. De leden van deze rechtbank, zullen niet bij elkander komen om over de zaak in gezamenlijk beraad te treden, doch de stukken zullen hun worden toegezonden, waarna zij hunne zienswijze schriftelijk mededeelen. De beslissing regelt zich naar de betrekkelijke meerderheid, dat wil zee- gen dat, wanneer bijvoorbeeld de 23 hoofd-officieren 4 verschillende ziens wijzen zijn toegedaan, ieder uitgedrukt door 8, 6, 5 en 4 hoofd-officieren, het vonnis zal geslagen worden overeenkomstig de uitspraak der 8 gelijk luidende stemmen. B. Werkzaamheden der Rechtbanken van eer bij beleediging van officieren onderling. X. Bevoegdheid der Rechtbanken van eer. Niettegenstaande de uitdaging tot een tweegevecht, alsmede het twee gevecht zelf, bij de wet verboden zijn en volgens deze gestraft worden, Bij elk Pruisisch regiment is behalve de regiments- en de drie bataillons-kommandanten nog een vijfde hoofd-officier zonder kommando.

Militair Tijdschrift | 1870 | | pagina 28