DE MILITAIRE HOSPITALEN IN EDERLANDSCH-IN DIE. In de 4e aflevering van het Militair Tijdschrift komt onder bovenstaan- den titel een artikel voor, waarin, behalve de inrichting van onze hospitalen en van de geneeskundige en huishoudelijke dienstregeling bij die gestich ten, ook nog enkele andere punten worden besproken, die meer in het algemeen den militair-geneeskundigen dienst betreffen. Ieder die dat artikel gelezen heeft of nog leest, zal met mij instemmen, dat de aangename en op het gemoed werkende schrijfwijze van den stel ler hem bevestigd heeft of bevestigt in eene meening, die hij, hetzij uit eigen ondervinding, hetzij door het hooren der herhaalde klachten van anderen, reeds vroeger had opgevat, namelijk, dat er in de geneeskundige dienstregeling bij ons nog veel te verbeteren valt. Enkele verbeteringen worden dan ook door den schrijver voorgesteld, en wel hoofdzakelijk eene uitbreiding van het korps officieren van gezond heid en het benoemen van een chef over den pharmaceutischen dienst, daarna verbetering der voeding bij en der inrichting van de militaire hos pitalen, en eindelijk verbetering van het korps hospitaal-bedienden. Behalve de vermeerdering van het officierskorps, die meer gedetailleerd wordt aangegeven en besproken, worden echter de andere verbeteringen slechts ter loops behandeld, en het voorstel besloten met de verklaring, dat wel het nuttige, doch niet het kostende, der voorgestelde verbeteringen kan worden opgegeven. IN 4 EENE NALEZING.

Militair Tijdschrift | 1870 | | pagina 337