VARIA. Registers van oefeningen in het schieten en in het schatten van af standen. X deelt ons nis zijn gevoelen mede, dat het aanhouden dezer registers door officieren nergens bepaalden dus «anti-reglemen tair" is. Wij kunnen dit gevoelen niet deelenjuist omdat daarvan niets voor geschreven is, kan de kompagnies- of detachements-kommandant zulks naar verkiezing regelen. Alleen de aanteekening op het terrein moet inge volge 60 der 2e afdeeling van het voorschrift betreflende de vuurwapenen, de munitie en de schietoefeningen, door een onderofficier geschieden. Vraagt men ons echter af, of het niet goed zou wezen, te bepalen, dat de bovengenoemde registers b. v. door den fourier moeten worden aange houden onder toezicht van den kompagnies-kommandantdan kunnen wij daaromtrent niet anders zeggen dan dat ook ons eene andere bemoeienis der officieren met die registers geheel overbodig voorkomt. Veranderingen in de Engelsche munitie. In de munitie voor de achterlaadgevveren van het Engelsche leger wenscht het ministerie van oor log eenige veranderingen te brengen, ten einde ze tegen klimaatsinvloe den (vooral in lndië) te beveiligen. De patronen zullen in den vervolge van binnen worden voorzien van een huls, vervaardigd uit schellakvernis en dun papier; het slaghoedje zal, instede van uit messing, zooals tot nu toe gebruikelijk was, uit rood ko per worden vervaardigd; de kogel wordt met vernis bedekt, en, voorbij zonder vochtige klimatenzal eene hermetisch geslotene verpakking dei patronen worden ingevoerd.

Militair Tijdschrift | 1870 | | pagina 351