390 liet in veiligheid brengen onzer hulpbronnen, en eene politiek, die het nationaal belang van Java ten doel heeft. En nu dacht ik dat m n zwak knul met het oog' op deze laatste voor waarden, door zachte likjes toch wel zou kunnen medewerken om te ten lure aliquemwaarde X En die aliquem was deze keer eens niet zoozeer de geleerde militaire wereld in Holland, dan wel vorst Publiek, tot zijne minst imposante positie herleid, nl. gebogen tot in z'n vierden naamval. E11 die machtige puns heeft Tento in genade aangenomen. Door verscheidene zijner herauten uit te zenden, voldeed hij aan Tento's nederig verzoek, 0111 tie aandacht op de kwestie te vestigen; door naar aanleiding van T's zwak streven te wijzen op zoovele krach tige pogingen, reeds vroeger door verdienstelijke en degelijke mannen gedaan, wees hij den weg aan, die tot nader onderzoek kon worden be wandeld door op humane, leerrijke wijze Tento terecht te wijzen en te leiden (zooals b. v. in het T. v. N. I.) toonde hij, dat eene eerlijke bedoeling, hoe gebrekkig ook geformuleerd, altijd nog nuttig kan zijn voor de goede zaak. Maar gij, door uwe verkeerde opvatting van iri'n pseudonym misleid, niet gedachtig dat het narrare humanum est" ook voor u geldig kon zijnge hebt u neergezet om aanmatiging te straffen, en vergat daarbij weder dat uwe ecensententroonhoe sierlijk ook, toch als een gewone stoel, stevige pooten noodig had, zou 'i niet bezwijken onder't groote ge wicht van zdó'n bezitter. Daar ik vermeen dat de conclusion, in dit opstel gemaakt, op goede gronden steunenmacht ik me vleien met het streelend bewustzijnu eene aangename lectuur bezorgd te hebben (fj. Maar toch moet ik dit nog zeggen Degelijkheid en diepzinnige geleerdheid, beroofd van het voegzame kleed der bescheidenheid, hebben menige goede zaak veel kwaad gedaan; 't is jammer, want die eigenschappen worden zoo zelden aangetroffen! Vooral niet te verwarren met: Ai.rqiiEM, Alt. quem quée of kwee (eene verkorting van toekan lemen)] Malèiseheigennaam en zelfstandig naamwoord; Al/, de leoelcebtiklcer oi zoeti(//ieids*slzjteyde bekende neef van PIET AGORAS. (f) Het .slot van de recensie luidt als volgt: en het door hem geschrevene zou gewis met genoegen worden gelezen, als het «slechts op goede gronden steunde. Hoor oppervlakkigheid en onkunde hoe schoon ook «uitgedost kan evenwel geen goede zaak worden gediend; 't is jammer, want de verde- «diging van Java eischt inderdaad voorziening."

Militair Tijdschrift | 1870 | | pagina 397