393 de Beaumont geschiedt zij door de patroon-zelve; de huls, die van geel bladkoper is vervaardigd, zet zich door de werking van het buskruitgas tegen de wanden der kamer uit, en belet alzoo de gasontsnapping naar achteren. Zoodanig afsluitingsmiddel heeft het groote voordeel, dat het bij ieder schot vernieuwd wordt, zoodat de gasafsluiting hier op den duur beter verzekerd is, dan wanneer zij moet geschieden door de deelen van den sluittoestel, die door het gebruik onvermijdelijk afslijten. Ilieruit volgt van zelf, dat patronen met papieren huls tot dit einde niet te bezigen zijn, maar dat de huls geheel of gedeeltelijk van karton, of wel van metaal moet wezen. Door de noodzakelijkheid om de huls na elk schot te verwijderen, is bij deze soort van wapenen een afzonderlijk stuk aan den sluittoestel 1100- dig, dat patroontrekker genoemd wordt, en waarvan de werking zoodanig moet zijn, dat de huls steeds geheel wordt teruggetrokken en uitgeworpen. Van deze goede werking hangt grootendeels de waarde van het achterlaad- wapen af, vermits men, zoo zij niet plaats heeft, telkens den onblaadslok zou moeten gebruiken, eii alzoo het voordeel der snelle lading geheel zou verloren gaan. Beschrijving van liet stelsel (le Beaumont. Zooals hiervoren is opgemerkt, heeft de sluiting bij dit stelsel plaats door middel van een bout. Behalve uit het beweegbaar vooreinde A, bestaat deze bout no" uit twee deelen B en C, die zoodanig door de slagveer verbonden zijn, dat het achterste deel B tot in zekere mate afzonderlijk bewogen kan worden. Aan het beweegbaar vooreinde bevinden zich: de patroontrekker a, een kanaal voor de slagpin, dat aan de voorzijde juist wijd genoeg is om de pin door te laten, en eene sleuf d voor de schroef h. De patroontrekker bestaat uit een veer, waarvan de aan het eene einde geplaatste haak op den rand a der metalen huls (fig. 9) vat, terwijl het andere voortdurend drukt tegen den wand der gleuf van den bak, en daar door de werking van eerstgenoemde te hulp komt. Daar hij in de sleuf van den bak sluit, zal hijen dientengevolge ook het vooreinde van het sluitstuk, eene draaiende beweging van dit laatste niet volgen. Aan het voorste gedeelte C heeft men de borst D met moer voor de schroef h, en de knop E, eene doorboring E tot het doorlaten van het lijf der pin, het hellend vlak f en eene uitholling g. 26 Grootendeels gevolgd naar de //Handleiding tot de kennis der draagbare wapenen", onlangs uitgegeven te Breda, voor rekening der Kon. Mil. Akademie.

Militair Tijdschrift | 1870 | | pagina 403