408 resultaatnatuurlijk alleen wat orde en snelheid van vuren aangaat. Het komt mij voor, dat de best doorgezette aanval zoodoende moet afgeslagen worden. R. 15 Juli 1870. u Nieuwe bepakking der Infanterie. De invoering der nieuwe bepak king van de britsche infanterie is onlangs bekrachtigd. Hen waterdichte mantelzak zonder houten raam en van gering gewicht komt in de plaats van den tot nu toe gebezigden randsel. Die mantelzak wordt laag op den rug op de navolgende wijze gedragen. Aan de lijfriemen bevindt zich van voren aan iedere zijde een korte strop met ring. In laatstgenoemde grijpt een breede riem, die over de schouder gaat, zich met den van de tegenovergestelde zijde komenden op liet bovenste gedeelte van den rug- kruist alhier een hoek van den mantelzak vasthoudt, en daarna onder den arm heenloopt naar den anderen ring van den lijfrietn. Een kortere riem voert van iederen ring naar achteren tot aan het ondereinde van den man telzak, en maakt, dat deze aau het lichaam sluit. Aan de voorzijde worden aan den lijlriem twee patroontasschen ge dragen, die verschoven kunnen worden, en waarvan elk 20 patronen kan bergen; terwijl verder in den mantelzak nog 20 patronen kunnen worden medegevoerd. Deze nieuwe bepakking is zeer licht en hoegenaamd niet hinderlijk voor dc borst; zij vereeuigt eenvoudigheid met duurzaamheid, kan moeielijk worden beschadigd, en is gemakkelijk af te nemen of te bevestigen. Zoodra de lijfriem losgemaakt wordt, kan de mantelzak onmiddellijk worden afgenomen. De kapot kan over den mantelzak worden gedragenzonder de verdere bepakking te hinderen. Aan ieder man zal bovendien nog een klein linnenzakje verstrekt wor den tot berging van de noodigste ustensiliën, terwijl daarentegen de tot nu toe gebezigde, voor 25 man bestemde zoogenaamde escouade-zak vervalt.

Militair Tijdschrift | 1870 | | pagina 418