35 gelijfde Pasoemahlanden veroorzaakte geeue vermeerdering van uitgaven, doordien zij werd opgewogen door de gelijktijdige intrekking van eenige andere garnizoenen in hetzelfde kommandement. Aanvulling e7i verliezen. Gedurende 1867 werden bij het Indische leger in de sterkte gebracht, als zijnde in Nederland benoemd of van het Nederlandsche leger daarbij overgeplaatst, 56 en in 1868 36 officieren (waarvan 22 en 13 bij de infanterie), terwijl in Indië tot officier werden bevorderd achtereenvolgens 20 en 21 adspiranten van de onderofficiersschool te Meester-Cornelis (zie lager blz. 42), van welke respectivelijk 17 en 18 bij genoemd wapen. Bovendien werden in elk der genoemde jaren in Indië gedetacheerd een achttal 1ste en 2de luitenants der infanterie van het Nederlandsche leger, mitsgaders 1 officier van gezondheid en in 1867 ook 1 apotheker. Ten einde de kansen der Indische luitenants op bevordering en der adspiranten aldaar op benoeming tot officier te vermeerderen, zijn sedert de tweede helft van 1868 geene overplaatsingen of detacheringen van of ficieren van het Nederlandsche bij het Indische leger meer geschied. Ook voor 1S70 zal, naar geraamd wordt, in de behoefte aan officieren althans bij de infanterie, cavalerie en artillerie, zonder overplaatsing of detacheering kunnen worden voorzien. Yoor de militaire administratie is de behoefte aan uitzending uit Nederland nog afhankelijk van pogingen om genoegzame stof te vinden in het Indische leger zelf, hetzij uit geëxa- mineerden van de school te Meester-Cornelis, hetzij uit het wapen der infanterie. Het corps der genie en sappeurs en dat der geneeskundige dienst zal echter in genoemd jaar eeue buitengewone uitzending vereischen, hoe- danige aanvulling, voor zooveel laatstgemelde dienst betreft, behalve door de bovenbedoelde detacheering, in den loop van 1867, 1868 en 1869 on der anderen nog heeft plaats gehad door de benoeming tot officier van gezondheid van een achttal burger-geneesheerenwaaronder 3 vreemdelingen.

Militair Tijdschrift | 1870 | | pagina 42