422 deel aan, dat de officieren slechts tot aan den rang van majoor in de mogelijkheid zijn weder bij den troep over te gaan, waardoor dus vooral in de hoogere rangen van het korps tc weinig practische kennis omtrent het leger en zijne behoeften moet bestaan. In Italië treffen wij echter eindelijk aanhetgeen in 't algemeen reeds werd aangeprezen. Daar namelijk is de chef van den generalen staf, of, zooals hij betiteld wordt, de generaal-kommandant van het korpspresident van een besturend comitésamengesteld uit generaals en kolonels van den staf. Dit comité vereenigt zich elk jaar, regelt de bevordering in het korpsen de toelating der officieren, en onderzoekt de verrichtingen van het vorige en vroegere jaren. De officieren van het korps moeten achtereenvolgens alle diensttakken van den staf doorloopen, behalve de geodesische werkzaamheden en het onderwijs, waartoe specialiteiten worden gekozen, die daarin vast geëm- ployeerd blijven. Aan het korps is verbonden eene stafschool, onder direct toezicht van den generaal-kommandant. De militaire en technische bureaux worden gedirigeerd door een eene raal-majoor, die den generaal-kommandant zoo noodig moet vervangen; die eerste generaal-officier is chef van een dezer bureauxterwijl een kolo nel van den staf het andere bureau onder zijne leiding en toezicht heeft. De staf telt, behalve den generaal-kommandant van het korps en één generaal-majoor, in vredestijd 165 officieren, als: 11 kolonels, 11 luitenant kolonels, 20 majoors, 76 kapiteins der Ie en 2C klasse, 36 luitenants en 11 tweede luitenants, ongerekend nog de oflicieren-adjoints van verschil lende wapens, ten getale van 74, (4 hoofdofficieren, 35 kapiteins, en 35 eerste of tweede luitenants) die een deel van het korps uitmaken, en ook dezelfde stafwerkzaamheden verrichten. Bovendien worden tot den generalen staf nog gerekend 46 topo- graphische opnemers en 26 mindere geëmployeerden voor de administra tie enz. In het Russische leger vormt de generaal-kwartiermeesterstaf nog den eigenlijken generalen staf. Behalve de officieren die er toe behooren, zijn nog 17 generaals of mindere hoofdofficieren daaraan toegevoegd, om met speciale zendingen of opdrachten te worden belast. Eene tot den staf behoorende afdeeling houdt zich uitsluitend bezig met het personeel en de administrative controle van het leger. De topographische dienst, waarvoor alleen 225 officieren zijn geëin-

Militair Tijdschrift | 1870 | | pagina 432