465 door de deta^heinents-konimandanten die den rang van luitenant of ka pitein zullen liebbeu. 4°. Tweemalen 's jaars inspectie voor den kommandant der schutterij, waartoe in iedere afdeeling gepensioneerde officieren van het leger met den rang van majoor of luitenant-kolonel moeten benoemd wordenaan dezen kan eene toelage worden uitgekeerd van 200 tot 300 's maands, betaal baar uit de schutterskas, terwijl de reiskosten voor rekening van het gou vernement zullen komen. 5°. De schutters mogen zich van eigen wapens voorzien; het bezit van een revolver inet 100 patronen is voor gegoeden verplichtend. 6°. De tenue van minderen zal wezen: grijze helmhoed, wit gesloten buis en witte broek. In tijd van oorlog zal de schutterijzoo noodigmobiel worden ver klaard, om als rustbewaarders plaatselijk op te treden; ingeval van oproer vereenigen de schutters zich in hunne respectieve wijken, om aldaar voor de veiligheid van personen en goederen te wakenin beide gevallen kun nen gepensioneerde of gepasporteerde militairen bij de schutterij gevoegd worden, en bij gebrek aatr dezen, zoo noodig, officieren en gegradueerden uit het leger. 7". Alle niet-militairendie om de eene of andere reden van den schut terlijken dienst zijn vrijgesteld, blijven verplicht eene maaudelijksche con tributie te betalen van j tot 3 pCt. van hunne maaudelijksche inkomsten; zullende deze gelden dienen tot het onderhoud van wapens en ledergoed en van muzijkkorpsen op de hoofdplaatsen, en tot het uitbetalen van toela gen, gelijk die, welke hierboven vermeld zijn. i. Algemeene gesteldheid van het terrein en toestand d.er kusten. Hieromtrent werden door mij zeer gewone kaarten geraadpleegd, en ik kan dus niet anders dan dit punt op gebrekkige en onvolledige wijze be handelen. JMeemt men de kaart van onze koloniën voor zich, dan ziet men al dadelijk, dat de zuidkust van Java en de westkust van Sumatra geheel openliggenen het dus voor een groot aantal schepen gemakkelijk zal vallen die te naderen, zonder aan de gevaren te zijn blootgesteld, welke binnenwateren meesial opleveren. Of nu het ontschepen overal met ge ringe moeite zal kunnen plaats hebben, betwijfel ik zeer, maar er zal toch wel op enkele punten eene veilige ankerplaats te vinden zijn, waar ook het debarkeeren wéinig bezwaar zal hebben. Bij het oorlogvoeren is echter het landingsp.unt geheel afhankelijk van het doel, dat men in den kortstmogelijken tijd en met de beste kansen

Militair Tijdschrift | 1870 | | pagina 475