474 Schutterijen: 2 bataillons. Zondert men hiervan af de schutterij en de Chinezen (zoolang deze nog geen vuurproef hebben ondergaan), die Zooveel mogelijk plaatselijk zullen optreden voor de rust en tot bewaking der oorlogsmagazijnenkampementen militaire inrichtingen, enz.zoodat het grootste gedeelte der veldtroepen en de tot oorlogvoeren geschikte contingenten disponibel zullen zijn, dan zal het leger te velde tellen: 34 bataillons, 1.3 batterijen, 1 kompagnien kavalleriedus ruim eene sterkte van 35000 man. De indeeling der contingenten kan op de volgende wijze plaats hebben waarbij de vredesgarnizoenen van het leger ook eene kleine wijziging ondergaan Batavia: 2 bataillons, 2 batterijen, 2 kompagnien kavallerie van liet legioen van Mangko Negoro; 1 bataillon vrijwilligers, batnillon pradjoe- ritskompagnie kavallerie der djajang-sekars. Samarang2 bataillons vrijwilligers, 1 batterij van de barissans, Willem I: 1 bataillon van Mangko Negoro. Bojolalie: 1 bataillon, 1 batterij, l kompagnie kavallerie van Mangko Negoro, 1 bataillon pradjoerits, 1 kompagnie kavallerie der djajang-sekars. Soerabaja: 1 bataillon, 2 batterijen, 2 kompagnien kavallerie der legioenen 1 bataillon vrijwilligers, k bataillon pradjoerits, kompagnie kavallerie der djajang-sekars. Sumatra's Westkust: I bataillon, 1 batterij, i kompagnie kavallerie van Mangko Negoro. Palembang: I bataillon van Mangko Negoro. Een bataillon van het leger, te Weltevreden in garnizoen, zal naai Banka en Biliiton, en een van de 2(' militaire afdeeling naar Timor, Am boina en Ternate gedirigeerd worden, ten einde aldaar met de Cliinesche mijnwerkers en inlandsche schutterijen ilie eilanden te verdedigen. In de le en 2e afdeeling zullen de garnizoenen te Serang, Cheribon Tagal, Pekalongan en Rembang respectivelijk op eene sterkte worden ge bracht van 1 bataillon infanterie, 1 batterij en 1 kompagnie kavallerie, terwijl voor de bezetting van Tjilatjap 1 bataillon zal worden bestemd. Ziedaar nu onze troepen opgesteld, gereed om den vijand te ontvangen, van welke zijde hij zich ook moge vertoonen. Aangezien de buitenposten van eene genoegzame macht voorzien zijn om, met behulp van de bevolking en vreemde Oosterlingen, zich ieder af zonderlijk te verdedigen en dus', ook al zijn ze aan hun eigen lot over gelatenden vijand eene verovering met voordeel kunnen betwistenzullen wij ons verder geheel bepalen tot eene ontvouwing onzer denkbeeldende verdediging van Java betreffende, en hierbij de mogelijkheid aannemen men ons niet een goed uitgerust leger van 20000 man aanvalt.

Militair Tijdschrift | 1870 | | pagina 484