gere koortsen en beri-beri aanmerkelijk verminderd waren. Te dezer plaatse kan ook worden vermeld dat, op grond van de na herhaalde proefnemingen verkregen uitkomsten, in 1868 machtiging is ver leend om Liebig's vleesch-extract te doen verstrekken, zoowel aan troepen te velde, in omstandigheden welke de bereiding van vleesch voor het oogenblik verhinderen, als tot het maken van soep en bouillon bij gemis aan versch vleesch voor ziekeninrichtingen. Tevens zijn maatregelen getroffen ter bekonnng vau bedoeld extract in onvervalschten staat en tot billijken prijs. In het Sintangsche en in de Pasoemahlandenwaar bijzondere duurte heerschte, konden de militairen met de hun aankomende vivres en soldij in 1868 op verre na niet volstaan, om in vergelijking met andere garni zoensplaatsen naar redelijken eisch in hunne voeding te voorzien. Yoor- loopig werd daarop aan de garnizoenen aldaar eene buitengewone tegemoet koming van landswege toegestaan, ten bedrage van respectivelijk 10 en 5 cent per dag voor ieder man. Spaarkassen. Van de gelegenheid tot het op rente zetten door Euro- pesehe militairen van gelden bij 's lauds kassen Indisch Staatsblad 859, No. 36), werd, blijkens het jongst ontvangen verslag van het militair spaarfonds, bij het eind van 1866 gebruik gemaakt door 165 personen met een gezamenlijk te goed van f 20,551. Tn genoemd jaar werd inge legd 10,201 en teruggevorderd (met inbegrip van gemaakte rente) 17,402* welke cijfers in 1865 waren 13,806 en 20,734. 45

Militair Tijdschrift | 1870 | | pagina 52