547 De vloot was de roem van Louis Vhilippe en diens zoon den prins van Join- ville. Zij heeft aan Frankrijk ontzaglijke sommenen aan de ministers van Engeland menig slapeloozen nacht gekost. Waar is zij Zij blokkeert eenige duitsche havensviert feest te Kopenhagenen kan ner gens binnen komen. Het gaat daarmede even als, gedurende den Russischen oorlog, met de vereenigde vloten van Engeland en Frankrijk voor Kroonstad. //Much ado about nothing De tijd zal nog komendat men in Europa geene oorlogschepen meer zal bouwen, daar zij te veel geld kosten en haast nooit een evenredig nut hebben. Voor dezen keer zullen zij noch aan de Pruisische havens, noch aan de kleine Duitsche oorlogsvloet veel kwaad doen. Generaal vou Roou heeft er voor gezorgd. Maar de prinsen, waar zijn de voornaamste pairs van Frankrijk, waar is prins Mapoleonde moderne Bayard der Napoleonidenwaar Pierre Napoleon De eerstgenoemde, die in het veld niets deugt, te Parijs met de republikei nen samenzweert, en in den vreemde malle toasten uitbrengt, heeft zich zoo spoedig mogelijk op reis naar Italic begeven, om, nog bij tijds uit de voeten te komen. Waarlijk, het zag er na 's keizers gevangenneming, te Paiijs slecht uit. St. Arnaud, P ('lissierPersigny, de Moray, alle oude vrienden des keizers zijn dood. De afstammelingen van de hertogen uit het eerste keizerrijk, groot gemaakt door den eersten Napoleonwaar zijn ze? Waar is de nieuwe adel, door de Napoleons in het leven geroepen? Is een van hun in den Senaat opgestaan, toen den 10 Augustus door de oppositie 's keizers abdicatie verlangd werd? Sprak er één een woord ten voordeele van den door het volk gekozen vorst? In het gewoel des oorlogs verrichten de legioenen wonderen van dapperheid, stort zich menig vurig karakter, voor de eer van Frankrijk, hopeloos in de drommen des vijandsmaar geen meusch had den moeddit in den Senaat te doen tegenover de oudo kampioenen der republiek. Hoe hopeloos moest 's keizers zaak daar gestaanhoe diep moest dit ieder gevoeld hebben, daar althans van hunne zijdeniemand den moed had hem te ver dedigen die geen ander verwijt verdiende als dat het geluk hem den rug' toe gekeerd had. VIII. De mail van den 26 September bracht berichten tot den 13" t. v. Onder deze bevinden zich twee, die ons militair gevoel van eer van veront waardiging doen rillen. Het eene behelst het feit, dat zich tc Sedan, een leger van 84,000 man, aangevoerd door 50 generaals en 2000 officieren, aan de Pruisen heeft overge geven; het t weide, dat de citadel van Laonna de capitulatie, met 90 Prui sische en 300 Eransche soldaten, in de lucht gevlogen is. Bij dit laatste feit

Militair Tijdschrift | 1870 | | pagina 557