EEN NIEUW WERK OVER KUSTVERDEDIGING-. Von Sclelihas verhandeling over kustverdediginggegrond op de ondervinding der zuidelijke ingenieursen getrokken uit de officiëele rapporten der noordelijke marine gedurende den Amerikaanschen oorlog, van 1861 tot 1865) vertaald door den kapitein der genie II. K. Beekman. AmsterdamC. L. Brink man, 1869. Een der vele verdienstelijke en kundige leden van liet Nederlandsch Geniekorps, de kapitein H. E. Beekman, heeft een hoogst nuttig werk verricht door zijne hier en daar eenigzins verkorte vertaling van von Sché- lihas treatise on coast-defence, in 1SG8 te Londen verschenen. Dit boek heeft vooral ook voor het Indische leger le mérite de Va proposen wij wenschen met het oog hierop de aandacht onzer lezers op de daarin ver kondigde begrippen omtrent de kustverdediging te vestigen. De verdediging van Java in het algemeen zal, naar wij verwachten nog meermalen uitvoerig in het Militair Tijdschrift ter sprake worden gebracht, en wij achten het daarom voor het oogenblik minder wensche- ijk deswege vooraf m uitvoerige beschouwingen te treden. Genoeg zij ut, hier aan te stippen, dat, zoo al in de laatste jaren van verschillende bevoegde zijden is aangedrongen op de meer consequente toepassing van den ouden stelregel //Java moet in het binnenland verdedigd worden", die re gel eene krachtige kustverdediging in geenen deele buitensluit. Te Tji- ufjap is men de laatste jaren onafgebroken bezig geweest met den bouw

Militair Tijdschrift | 1870 | | pagina 56