MILITAIR RECHT, Handleiding ten gebruike bij de uitoefening der militaire regts- pleging, bewerkt ten dienste van het Leger inHed. Oost-Indiëdoor Mr. IFli. van der Hout. Tweede uitgavevermeerderd en ingerigt voor hendie zich wen- schen voor te bereiden voor het Officiers-examendoor den schrijver en II. J. Prins1 ste luitenant der infanterie. BataviaII. M. van Dorp, 1870. De handleiding, waarvan wij den niet zeer beknoplen titel hierboven nederschrevenis reeds sedert een 8-tal jaren bij het Indische leger gun stig bekend. Eene aankondiging, waarin de aandacht onzer kameraden op de tweede uitgaaf van dit werk gevestigd wordt, mag evenwel niet over bodig heeten. Door de ouder vele artikelen gestelde aanteekeningenen door deinde handleiding opgenomen modellen, heeft deze eene groole verdienste, die de meeste officieren genoegzaam naar waarde weten te schatten; wij behoeven dus daarop niet verder te wijzen. Meer achten wij het in het belang onzer militaire rechtspleging, zoo wij trachten, aan onze lezers de opmerkingen mede te doelen, waartoe eene inzage van dezen tweeden druk ons aanleiding gaf. Wij meenet) op geene betere wijze onze waardering van den verdienstelijken arbeid der Heeren van der Hout en Prins te kunnen betoonen, dan door ook een steentje aan te dragen voor de oprichting van het kolossale gebouw, waarmede men de toelichting en uitlegging onzer zoo gebrekkige, achterlijke, on duidelijke militaire wetten kan vergelijken. De schrijvers zullen gaarne willen vertrouwen dat wijniet uit bedil zucht, maar alleen uit levendige belangstelling en, zoo wij hopen, ten

Militair Tijdschrift | 1870 | | pagina 599