HET MILITAIR TIJDSCHRIFT. Bij het aanvaarden der redactie achten wij het plichtmatig, ons t ij cl - schiift met een enkel woord bij het Indisch Leger in te leidenendank baar voor de aanvankelijk zoo ruimschoots ondervonden ondersteuning, de lichting aan te wijzen, waarin wij ons voorstellen, de redactie te voeren. Zooals in den prospectus werd vermeld, wenschen wij het tijdschrift in de eerste plaats te doen dienen tot opname van verhandelingen van ïnilitair-wetenschappelijkeu en krijgskundigen aard. Het ligt in den aard der zaakdat wij deze woorden in hunne meest uitgebreide beteekenis opvatten en dat, zoo onze hoop verwezenlijkt mocht worden en de van vele zijden toegezegde medewerking niet achterwege blijft, het tijdschrift in staat zal moeten zijn om zijne lezers volkomen op de hoogte te hou den van alles, wat, zoowel in Indie als in het Buitenland, op militair ge bied voor wetenswaardigs voorvalt. Dat wij zullen trachten, de belangen van het Indische Leger steeds met den meesten ernst voor te staan, behoeft wel geen betoog. Yooral zullen die belangen behartigd kunnen wordenwanneer de daarover in het tijdschrift opgenomen beschouwingen aanleiding mochten kunnen geven tot eene degelijke, onpartijdige polemiek; speciaal m dat opzichtnoodigen vrij alle Officieren tot krachtige medewerking uit. Wij geven hierbij de meest stellige verzekering, dat men zich steeds, onverschillig of de inge zonden stukken al dan niet worden opgenomengeheel op onze discretie zal kunnen verlaten. 1.

Militair Tijdschrift | 1870 | | pagina 8