ÖE VORDERING- van officieren Blijkens de algeraéene order 11". 7 1 van 1843 kan aan de met ver lof naar Nederland vertrekkende officieren, zoo zij zulks verdienen, behoud van aanspraak op bevordering worden toegekendwanneer zij een vijftien jarigen onafgebroken dienst in Indië achter den rug hebben, of wanneer zij tof herstel van wondenvoor den vijand bekomennaar Nederland moeten vertrekken. Het gouvernement meende door dezen maatregel, die vroeger niet be stond, billijk te zijn. Hoe die maatregel echter, onveranderd, zeven en twintig volle jaren is kunnen blijven bestaan, is ons niet duidelijk, want bij de toepassing moet zeker meermalen gebleken zijn, dat hij, al waren de bedoelingen daarmede ook nog zoo goedin de hoogste mate onbillijk werkt. Het belang van alle officieren eiseht, raeenen wij, dat we op die onbillijkheid hier de aandacht vestigen in de hoop van ook daardoor te kunnen medewerken 0111 een onzer slechte bepalingen te doen verdwijnen. Bij verlof wegens ziekte wordt geen behoud van aanspraak op bevor dering verleendtenzij men tevens vijftien jaren dienst heeft ol wonden voor den vijand bekwam. Wat is hiervan het gevolg? Dat men, ziek wordende als men pas promotie gemaakt heeft, niets met een verlof naar Nederland verliest, maar dat men de kans heeft herhaalde malen gepas seerd te worden, wanneer men, op het punt staande om bevordering te maken, tot helwud van zijn leven naar Nederland vertrekken moet. BI.T VERLOF TN NEDERLAND

Militair Tijdschrift | 1870 | | pagina 526