108 De reserve, gekommandeerd door den kolonel Wood, bestond uit een bataiilon Bankeurs, twee bataillons bengalesche vrijwilligers en een bataiilon van het 20" regiment, allen troepen der O. I. compagnie. Yerder was er een trein van artillerie- en genietroepen, pionniers, dragers en lascarsalles te zamen Van dit totaal bleven echter nog ongeveer 2700 man ziek te Malakka achter. Den 11'l™ Juni verliet de engelsche vloot Malakka, en, na weder eenige stormen doorgestaan te hebben, kwam zij den 20sten Juli te Sambas aan. De berichten, welke men hier omtrent den stand van zaken op Java verkreeg, noopten Sir Samuel, ter vermijding van langdurige en moei olijke marschen, rechtstreeks op Batavia, waar onze troepen geconcentreerd waren en zich al onze magazijnen be vonden, af te gaan. Het escader verliet den 26stm Juli de laatste verzamelplaats en kwam den 30sten in het gezicht van de kust van Java. Hier verbleef inen eenigen tijd in afwachting van den uitslag eener verkenning, die door den luitenant-kolonel-ingenieur Mackenzie gedaau zou worden. Het rapport, door dezen officier uitgebracht, vestigde de keuze oj) Tjilintjing ongeveer 10 mijlen bewesten Batavia gelegen als ontschepingsplaats. De vloot bevond zich den 4den Augustus tegenover genoemde plaats, en om 4 uur des namiddags begon de ontscheping, die links door het fregat de Leda en rechts door eenige kanonneerbooten en kruisvaartuigen gedekt werd. De generaal Janssens deed echter niets otn die landing te belet ten, maar gelastte den brigadier von Liitzow, met een bataiilon van het 2e regiment, een bataiilon jagers, een detachement kavallerie en twee stukken van de rijdende artillerie, post te vatten bij de tolbrug over de Antjol, terwijl de majoor der genie Schultze order ontving, om steeds alles in gereedheid te houden, om op order van genoemden brigadier die brug at te doen breken of te verbranden. Ook werd den kolonel Metman, kommandeerende het 3° regiment linie-infante- Onderofficieren Officieren. en soldaten. Totaal. Europeanen. Indianen. Koninklijke troepen200 5144 5344. Troepen van de O. I. compagnie.124 123 5530 5777. Totaal...324 123 10674 11121. Pionniers, lascars enz839. Totaal generaal11960.

Militair Tijdschrift | 1871 | | pagina 115