161 De maximumprijs bij doorslag is f 200 per stuk. Zoodra zij eene opdracht heeft, geeft ze daarvan kennis aan enkele haar be kende inlandsche maquignons, die zich naar het binnenland begeven en successivelyk paarden aanbrengen. Voor het rijk gekocht zijnde, worden deze per maandelijksche mailstoomer naar Soerabaja gebracht en verder naar de verschillende garnizoenen gedirigeerd. 2°. door aankoop op plaatsen waar zich kavallerie- of artillerie officieren bevindenonverschillig of de laatsten tot de veld- ot vesting-artillerie behooren. 3°. door commissiën op zoogenaamde paardenvendutiën. Voor op Java aan te koopen overvvalsche paarden is de maximum prijs bij doorslag 260, voor elk Javaansch paard 140. De minimum-hoogte is 4 rijnl. voeten of 1,256 ned. el. De ouderdom voor de artillerie is van 4 tot en met 6 jaar, voor de kavallerie van 5 tot en met 7 jaar. Naar de robe wordt niet gezien, zoodat men vele lichte kleuren bij de troep heeft, zooals valen, witten en schim mels, en bovendien eene menigte bonten, die men bij overvloedige keus liever niet zoude nemen. Eene opgave van hetgeen in Indië in het belang van het gouver nement dient te worden gedaanom goede paarden te bekomen zoodat men omtrent dit punt zooveel mogelijk zekerheid verkrijgt, en met der tijd den kostbaren overvoer van paarden in dezen archipel van het eene eiland naar het andere kan doen vervallenzullen wij achterwege laten en aan meer bevoegden toevertrouwenwij bepalen ons dienaangaande tot hetgeen boven op pag. 151 is gezegd. D. d. G. SamarangFebruari 1871.

Militair Tijdschrift | 1871 | | pagina 168