167 degelijk tot uwen werkkring behoort, die taak eervol en benij denswaardig is. Gij helpt daardoor toch de rust en veiligheid herstellen, gij ver zekert u daardoor van de dankbaarheid uwer medemenschenen de Indische maatschappij zal erkennen, dat zij verplichting aan het wa pen der kavallerie heeft. Door de gesteldheid van den bodem in deze gewesten neemt dat wapen slechts bij uitzondering een werkzaam deel aan onze krijgs tochten; daar waar het echter te gebruiken was, heeft het getoond voor zijne taak berekend te zijn; thans doet zich eene gelegenheid voor, om ook dat wapen een schoonen en dankbaren werkkring aan te wijzen. In détails zijn wij niet getreden; de sterkte der detachementen, benevens hunne emplacementen, zal geheel van plaatselijke omstan digheden afhangen. Wij hebben alleen een voorstel gedaan en een middel aan de hand gegeven, om een toestand te doen ophouden die, zoo hij voortduurt, ons gouvernement in discrediet moet brengen bij landgenoot en vreemdeling. Juni 1870. P- v. A. Naschrift der redactie. Naar ons gevoelen zoude, om de kaval lerie gedeeltelijk als marechaussee te bezigen, vooraf aan de volgen de voorwaarden voldaan moeten zijn 1°. de kavallerie zou moeten bestaan uit goed geoefende ruiters en paarden, wat, voor zoover wij ons een oordeel durven aanmatigen, thans niet het geval is; uit trouwens zeer verklaarbare oorzaken zijn vele kavalleristen zeer middelmatige ruitersen kost dien ten gevolge het africhten van remontepaarden veel tijd en moeite. 2". men zou van alle kavalleristen moeten vertrouwen dat zij. van onbesproken gedrag zijndat zij zich nimmer te buiten gaan aan sterken drank; dat ieder doordrongen is van het gewicht der op zijne schouders rustende taakdat ieder zich er op toelegt om aan zijne bestemming te beantwoorden. 3°. zoowel officieren als manschappen zouden volkomen bekend moeten zijn met het terreinmet de taalde zeden en de gewoon ten der inlanders in de Vorstenlanden. Daar aan deze voorwaarden in de gegeven omstandighedenook al ten gevolge van de vele mutatiën die, altijd door, bij het Euro- pesche gedeelte van het leger plaats vindenwel nooit voldaan zal kunnen worden, zijn wij van gevoelen, dat eene oplossing onzer ka vallerie in kleine detachementen, die elk geheel zelfstandig ageeren,

Militair Tijdschrift | 1871 | | pagina 174