175 de politie binnen het retranchement. Eindelijk werd uit het 2e re giment linie-infanterieeen bataillou van het regiment rijdende artil lerie en de kavallerie een reservekorps gevormddat onder de bevelen van den brigadier von Lützow gesteld werd, geene bepaalde plaats moest bezetten, maar o. a. den terugtocht zoude moeten dekken. Omtrent dezen terugtocht vaardigde de generaal Jumel een zeer uitgebreid rondschrijven uit, waarin, na opgemerkt te hebben, dat de stelling zeer sterk was en tot het uiterste verdedigd moest worden, overwogen werd dat het toch mogelijk was, dat het den vijand door nalatigheid onzer troepen of door een nachtelijken overval zou kunnen gelukken in het kamp door te dringenen het voor zoodanig geval noodig geoordeeld was, maatregelen te nemen 0111 den behoorlijken terugtocht der troepen te verzekeren. In dat schrijven werden verder de terugtochtswegen aangegeven, de gevallen, waarin elk hunner dienen kon, nauwkeurig besproken en verder bepaald, dat bij onverhoopte verwarring Tandjong het verzamelpunt zoude zijn. Ten slotte werden de gewone voorschriften omtrent terugtochten geresumeerd en gezegd, dat bij onvoorziene gevallen een bekwaam, dapper en werkzaam officier zelf zou weten te handelen en de gou verneur dan geheel en al op hunnen ijver voor den dienst van den keizer rekende. Terwijl intus^chen de troepen de boven omschreven stelling inna men. vestigde de majoor der genie Schultze de aandacht van den gouverneur-generaal op de lanen, die, van de brug over de groote ri vier van het landgoed Kampong Malajoe, naar den weg van Matraraan loopen, en betoogde hij de noodzakelijkheid, die toegangen niet alleen goed te bewaken, maar er ook gebruik van te maken om door verken ningen en patrouilles de bewegingen des vijauds waar te nemen, waarop hem het bevel over de aldaar geposteerde troepen werd opgedragen. Hij plaatste nu het piket kavallerie aan den ingang van de laan bij den weg van Matraman, en schoof eene post van een onderofficier mst 12 man nog 400 passen op dien weg vooruit, met last om zoover mogelijk op dien weg te patrouilleeren en de bewegingen des vijands waar te nemen. Vei der was hij voornemens, 2 stukken op den weg van Matraman te plaatsen en deze door eene kompagnie jagersdie zich in de ne- venliggende huizen en bosschen verschuilen zou, te laten dekken; doch aangezien de generaal Daendels in der tijd in de laan van Kampong Malajoe eene coupure had laten maken, welke volgens

Militair Tijdschrift | 1871 | | pagina 182