218 kolonel van den staf Reinking, de kapitein der infanterie de Moor en een luitenant der genie, verloren. Het vuur der fransche artillerie had eene goede uitwerking op de vijandelijke batterijen, wier vuur in den namiddag allengs begon te verflauwen en 's avonds geheel tot zwijgen werd gebracht. In den nacht van den 24stel1 op den 25sten herstelden de Fran- schen zooveel mogelijk de schade aan hunne werken toegebracht, terwijl de borstwering waar uoodig verhoogd en versterkt, en de onbruikbaar geschoten stukken vervangen werden door anderewelke op de zijfacen der redoutes door de stelling der vijandelijke batterijen aldaar, geen dienst konden doen. Ook werd in den avond van den 243te" een uitval bevolen, waartoe twee kolonnes werden aangewezen, waarvan, onder bevel van den brigadier Jauflïet, de eene, twee bataillons sterk, langs de Slokkan in de linkerzijde der vijandelijke werken zou binnendrin gen, terwijl de andere, gekommandeerd door den kolonel Bonelle en bestaande uit 1 bataillon jagers en 1 bataillon van het 3e regi ment, gelijkertijd in front zoude aanvallen. Het duurde evenwel waarom weet men niet tot vier uur in den morgen, eer Bonelle de helft zijner troepen over de drooge gracht langs het noorderfront had gebracht, en toen hij daarop den generaal Jumel rapporteerde, dat zijne voorposten het klappen inde hand der vijandelijke schildwachten gehoord hadden, en daaruit op maakte dat hij ontdekt was, gelastte Jumel hem, zijne koloune we der te laten inrukken, en werd aan Jauffret, die reeds dicht bij de vijandelijke batterijen genaderd was, bevel gezonden om insgelijks terug te keeren. De troepen kwamen nog even voor net aanbreken van den dag weder binnen het retranchement. Den 25sten Augustus, des morgens ten 77s uuropenden de engel- sche batterijen weder een allerhevigst vuurhetwelk door de Franschen zoo goed beantwoord werd, dat de weg, die van Struiswijk naar de engelsche batterijen leidt, en welke door het fransche geschut geën- fileerd werddoor ornvergeschoten boomen geheel en al versperd raakte, en de Britten genoodzaakt wareu een geheel nieuwen weg door de bosschen en tuinen langs de groote rivier te banen. Het vuur der engelsche batterijen veroorzaakte echter heden groote schade aan de werken van het retranchementdaar bijna alle stukken in het front der redouteu 12 en 3 en der batterie a barbette on bruikbaar geschoten werden, en de batterijen zelve, overal door bommen

Militair Tijdschrift | 1871 | | pagina 225