317 Door het bekendmaken van de namen de vervaardigers van beste verhandelingen beloont men die officieren, en wil men van de wer king van bovengenoemde a. o. goede resultaten verwachtendan dient men eene zoodanige belooniug - natuurlijk vergezeld van eene tevre- denheidsbetuiging te geven. 2°. door het oprichten van eenemilitaire courantnatuurlijk niet in den trant van vroeger bestaan hebbende Indische militaire cou ranten maar des noods eene officieel bladwaarvoor ieder officier, evenals voor de algemeene orders, eene gedwongene contributie van b. v. f 5,'s jaars moet betalen; een blad, dat met voldoende waar borgen kon geven a. een overzicht der voornaamste uitvindingen. b. een verslag der besproken wordende onderwerpen. c. de opiniën der mannen die het meest bevoegd zijn om daar over te oordeelen. d. de opgedane ervaringendie op 't punt zijn van toegepast te zullen worden en hare zekere of waarschijnlijke resultaten. e. de vergelijking der grondregels van de tactiek der verschillende volken enz. enz. militaire rechtskwestiën. g. verslagen der bijzondere com missiëningevolge a. o. n°. 72 van 1870. h. de met eene tevredenheidsbetuiging bekroonde verhandelingen ingev. a. o. n°. 60 van 1870. i. benoemingenoverplaatsingenbevorderingenpensioneeringen enz. van officieren; een blad, dat niet op vaste tijdstippen behoeft te verschijnennoch zijne kolommen met lastertaal, leugens of andere moeielijk te ver teren zaken behoeft te vullen, wanneer het voor een oogenblik geene belangrijke artikelen zoude kunnen vindeneen blad eindelijk dat een overzicht van de buitenlandsche militaire litteratuur kan geven en onderwerpen behandelt in den trant van die welke in de rapportenverslagenmededeelingen enz. voorkomenuitgegeven op last van het departement van oorlog in Nederlandonderwerpen, even populair als die, welke in de vereeniging tot beoefening der krijgswetenschap te V Gravenhage worden besproken. Wij zijn overtuigd, dat de officieren, die worden gekozen om de redactie van zulk een blad op zich te nemeneene levendige belang stelling in hun arbeid zouden stellen en het zich tot eeue eer zouden rekenenom in genoemd blad slechts die beschouwingen te plaatsen

Militair Tijdschrift | 1871 | | pagina 324