Lessen in de rijkunst voor officieren der infanterie. Iu Neder land bestaat sedert geruimen tijd. gelegenheid voor de officieren der infanterie, om zich op 's lands kosten te oefenen of liever te bekwa men in de rijkunst. Hier en daar, waar geen kavallerie garnizoen houdt, worden daar toe zelfs kleine afdeeiingen van dat wapen gedetacheerdom de of ficieren der infanterie in die kleine garnizoenen lessen in de rijkunst te geven. In de meeste garnizoenen op Java, waar geen kavallerie is, be staan gouvernementswoningen, waarin goede stallen worden aange troffen die grootendeels ledig staande officieren zullen voorzeker die stallen gaarne voor het gebruik der noodige kavalleriepaarden willen afstaan; ook voor de daarbij behoorende officieren, onder-offi cieren en manschappen, zal overal wel het noodige logies te vinden zijn. In de aanschaffing van engelsche of andere deugdzame zadels kunnen dan de officieren zelve voorzien. Op deze wijze zullen deze oefeningen en detacheeringen niet veel geld kostenen het voordeel hebben 1°. Dat daardoor voor de kavallerie een nuttige werkkring wordt geopend. 2'. Dat de officieren der infanterie, wier dienstverrichtingen het mede brengt om te paard te Verschijnenbeter bereden zullen worden dan thans algemeen het geval is. 3j. Dat deze oefeningen het gevolg kunnen hebbendat zoodra er een Generale Staf bij het leger zal zijnde officieren der infan terie, die, voor hunne opleiding als stafofficieren, bij de kavallerie worden gedetacheerdden rijcursus bij dit wapen spoediger zullen kunnen doorloopen. Wellicht kan het zijn nut hebben, om de officieren van de andere wapens en diensten ook aan dezë oefeningen te doen deel nemen. R. Bronzen van ijzer. Om ijzer te bronzen kan men, volgens Za- lewskimet goed gevolg dezen weg inslaan. Het te bronzen ijzer dompelt men in gesmolten met zout ge mengd zwavel en laat het afdruipen. Aldus behandeld ijzer biedt aan verschillende zuren wederstandneemt een fraaie politoer aan j en ziet er uit alsof het gebronsd is. Zou deze methode niet in de plaats kunnen treden voor de te- 320

Militair Tijdschrift | 1871 | | pagina 327