In afl. 6, bladz. 251 regel 15 v. o. staat dat de 5e komp. 10e bat. Bandar als vast garnizoen zou bezetten en zou patrouil leeren tusschen de Endikat. Dit is nimmer bepaald en ook niet geschied. h 6, bladz. 252 regel 11 v. o. staat 2e, moet zijn le. De 2e komp. was niet in de Pasoemah. n 6, bladz. 256 regel 18 v. o. staat 2e, moet zijn 5e komp. Hierbij wordt gereleveerd, dat de 5e komp. des avonds te voren order had gekregen om, gedeeltelijk onder de orders van den len luit. Opscholtenszich gereed te houden om den pangerang Toemengoong dadelijk naar Lahat over te bren gen, zoo deze gehoor mocht geven aan de oproeping van den controleur Stoll, of, zoo die niet kwam, dan onder bedekking van dit gewapend gedeelte met de expedi tionaire koelies Penandingan te gaan slechten, waaraan nog zeer veel te doen was (in strijd met het voorkomende op bladz. 158 der afl.) 6bladz. 259 regel 21 v. o. De luit. v. d. Schalk was door den expeditiekomm. rechtstreeks van uit Gelong Saktie over de Selangis naar gene zijde van Tebat Se- roet gezondenwaarvan de kommandant der troepen voor Tebat Seroet eerst later kennis kreeg. Het uitstellen van den post met tirailleurlinie naar de zijde der Lematang, had 's morgens plaats, terwijl met den houwitser van het plateau gevuurd werd en de troepen van het Garn. Bat. onder kapt. van Heijningen de doesson aan de noord- en zooveel mogelijk ook in het ravijn aan de westzijde bezetten en verkendenen bij den houwitser slechts eene bedekking onder den luit. Bowleszoo mede de sappeurs onder kommando van den sergeant-majoor Bromm (die déar al spoedig aan de zijde licht gewond werd) was achterge bleven. Die post met tirailleurlinie werd bij het betrekken van het bivouacevenals de le komp. van het garn. bat.mede aan gesloten. Omdat er niet blijkt uit het journaal dat er iets gedaan is, om den nachtelijken arbeid aan de versterking tegen te gaanmocht men zonder mij of andere bevoegden daaromtrent vooraf te hooren maar niet aannemen dat daartegen werkelijk niets gedaan werdzoo als op bladz. 260 reeds zonder reserve gezegd wordt. De waarheid is, dat de arbeid wel degelijk door den om de doesson geplaatsten postenketen steeds verontrust is gewordenwaarbij sommige schild- 322

Militair Tijdschrift | 1871 | | pagina 329