In ad. 6 regel 9 v. b. lie verkenning was door een kapitein geschied op het rapport van iemand van dien rang dient men toch wel te mogen rekenen; het is toch onmogelijk, dat een kominandant, voor een zoo uitgestrekte vuurlinie ais Tebat Seroet aanbood, alles zelf' verricht. "6, regel 15 v. b. De moedeloosheid van een tal inlandsche soldaten van het garn. bat. van Palembang moet ik na na dere ervaring dan ook eer daaraan wijtendat die militai ren aldaar over het algemeen, verslaafd aan het misbruik van amfioen, door omstandigheden in geen dagen dat heulsap hadden kunnen bekomgnen zij alzoo toen den hun nood zakelijk geworden prikkel misten. 7 bladz. 305. De luit. Constant ging met een detachement van 25 man majoor Steek te gemoet. 7bladz. 307, regel 3 v. b. Kapitein du Puy de Montbrun kreeg geen bepaalde last van den exp. komm. om zich te Talang Besar te vestigen (zie korpsgeschiedenis van het 10e bat.) 7regel 7, 6e moet 2e zijn, de 6e was toen te Pagger Dewa. »7, bladz. 310, regel 4, v. b. Talang Besar was geenszins door den exp. kommand, aangewezen, kapt. du Puy de Montbrun had slechts dadr voorloopig positie genomen. 7regel 19 v. b. Talang Tiding behoorde volgens de ver- klaring van den de kolonne vergezellenden controleur wel degelijk tot de Semidang. 7regel 23 v. b. Talang Besar was zeer vuil en daar was geen drink- of ander water, dat moest op verren afstand gehaald wordente Talang Tiding integendeel was overvloedig drink- en ander water, er liep eene water leiding vlak naast de doesson. Den dag, dat de exped. komm. er zijne inspectie maakte, had het reeds sedert geruimen tijd geregend, en daardoor was het er modderig; dat is waarmaar de meeste doessons verkeerden alsdan in hetzelfde geval; adres aan Gelong Sakti. 7regel 4, v. o In eene nota, die nog onder mijne be rusting is, deed kolonel Jalink mij weten, dat ik met een gedeelte der -troepen te Talang Tiding zou blijven, en een ander gedeelte te Talang LanganPao Leutik of Benting moest gelegerd worden. .324

Militair Tijdschrift | 1871 | | pagina 331