325 In afl. 7309 regel 10 v. o. Benting was geheel open in het bosch gelegen, en ook nimmer versterkt geweest. n 7bladz. 313, regel 1 v. b. Men houde daarbij wel in het oog, dat sedert mijn rapport omtrent Tebat Salak (bladz. 310 regel 3 v. b.) de kolonne aanmerkelijk versterkt was; bovendien lag die plaats volstrekt niet m het midden der Semidang en was, door de omliggende ravijnenzeer moeielijk voor de beweging der uitrukkende patrouilles gelegen. 11 7 bladz. 320regel 5v. o. Hier dient de omstandigheid te worden gereleveerddat door de verwisseling der troe pen ih eindelijk te Tebat Salak van mijn onderhebbend bat. (het 10e) niet meer bij mij* had, dan mijn luit.- adjudant, diens en mijn oppasser, doeh slechts troepen van het 5e; terwijl majoor Steek tot zoolang te Lahat bevel had gevoerd, alwaar geen man van zijn bat. (het 5e) was, maar troepen van het 10e bat, en het gam. bat. van Palembangde bezetting uitmaakten. "7, bladz. 321, regel 12 v. b. Die voorstelling is geheel onjuist. De 5e kompagnie maakte van uit jGelong Sakti, alwaar zij, naar ik meen, den 31steu October aankwam, de later beschreven patrouille door de Goemaij-Oeloe en Goemaij-Lembak, en kwam eerst daarna, zonder naar Gelong Sakti terug te keeren, rechtstreeks naar Lahat." Verder ontvingen wij eenigen tijd geleden nog de navolgende toelichting betreflende de waarneming van den geneeskundigen dienst bij het beleg van Tebat Seroet Op den dag, dat de terugkomst van de patrouille van Deldeii in het hoofdkwartier de verzekering bracht, dat Tebat Soroet versterkt was, rukten al dadelijk twee kompagniën met de noodige artillerie en een detachement sappeurs naar Tebat Seroet op. De officier van gezondheid 3e klasse W. J. J. Zuur kreeg last, die kolonne, onder kommando van den majoor Peereboomte volgen. Hij bleef den militairen geneeskundigen dienst voor Tebat Seroet alléén waarnemen tot dat de kolonne Benschop de z. zijde van die doesson kwam bezettenbij die kolonne was de officier van gezondheid 3e klasse C. C. Couwenberg toegevoegdzoodat de dienst van af dien tijd door beide officieren van gezondheid werd waargeno men; doordien de officier van gezondheid 3e klasse Zuur bij het

Militair Tijdschrift | 1871 | | pagina 332