329 «■Het lot der weduwen en weezen van alle militairen beneden den //rang van officier wordt verzekerd door toekenning van pensioen //voor rekening van den staat. Het jaarlijksch bedrag der pensioe- //nen wordt bepaald: voor de weduwen op de helft, en voor de //weezen tot hun 18e jaar of indiensttreding, op het een derde ge- //deelte van het gagement, voor hunne echtgenooten en vaders //bepaald." Ten slotte teeken ik nog aandat het doorbrengen in een straf- cursus of in detentie nimmer op de hoegrootheid van het gagement, maar alleen op den diensttijd van invloed behoort te zijnen dat het hoogst wenschelijk is aan een Europeaan of Amboinees, die zich in de 2de klasse van discipline bevindt, slechts vijf, en aan een Afrikaan en inlander drie centen daags zakgeld te doen uibetalen, terwijl het overige der soldij in de menages gestort, of gebezigd kan worden tot het aanzuiveren van schuld aan den lande, wan neer de man equipement op schuld ontvangen heeft. In het bovenstaande ben ik in geene beschouwing getreden over de noodzakelijkheid, om ook bij de andere wapens dan bij dat der in fanterie soldij- en gagementsverhoogingen enz. in te voeren, hoewel bij mij de overtuiging bestaat, dat zulks ook daar noodzakelijk is; doch daar ik niet genoegzaam bekend ben, vooral met de werkzaam heden der magazijnmeesters 4° klasseopzichters der genie, wapen- controleurs enz.zoo laat ik de bespreking der voor dezen vereisch- te verbeteringen aan meer bevoegde beoordeelaars over. SamarangMaart 1871. Een Officier der Infanterie. Een leerzaam kijkje Iij onze buren. (Uit het pas verschenen British Army Medical Report 1868). Ceylon. De sterfte onder de europeesche troepen bedroeg 2-fjj pCt, inlandsche n 2^ Yan de laatsten kwamen de meeste sterfgevallen voor onder de pas Wordt sedert 1858 elk jaar aan 't Parlement ingediend en verkrijgbaar gesteld voor 3,Deze laatste jaargang bevat 510 compres gedrukte bladzijden, behalve de platen.

Militair Tijdschrift | 1871 | | pagina 336