383 doel, bijv. voor een tooneel, een onderofficiers-eetzaal, etc., dan wor den de manschappen maar in een verandah gelogeerd, omdat men die gesloten verandahs steeds beschouwt als goed te gebruiken voor slaapzaal. Bovendien hebben deze kazernes het groote uadeeldat de lucht niet volkomen kan doorstroomen omdat ze zoo breed zijnof het moet sterk waaien. Eenige kazernes zijn geheel zonder dakventilatie. De daken zijn plat en openingen er in werden niet noodig geacht, omdat men meende er geene ventilatie aan te kunnen verbinden, daar men er in Indië naar streeft de kamers koeler te hebben dan de buitenlucht. Dit is voor een groot gedeelte waar, maar niet minder waar is het, dat de meest onzuivere lucht, verwarmd door de ademhaling en het in contact komen met de lichamen der bewo ners, moet opstijgen naar het dak en dat de drukking van den wind, die door deur- en vensteropeningen komt, gelijkelijk werken de in alle richtingendie lucht moet trachten uit te drijven door- elke opening die er is. Yan Secunclerabad dringt men er weer op aan, om de kazernes daar te doen verlaten. De gezondheidstoestand van het 18e regiment huzaren liet veel te wenschen over. In 't begin van 1869 was het 5 jaren in Indië en 3 jaren te Secunderabadin dien tijd had het iets meer dan 4 percent dooden verloren en ging het gedrukt onder een gemiddeld ziekencijfer van pet. Dit werd ter kennis van de regeering gebracht. Sedert 't indienen van het vorige rapport werden te Trimulgherry 2 blokken voltooid van de groote kazernes met twee verdiepingen. Deze prachtige gebouwen, hoofdzakelijk van graniet gebouwd, zijn gezet op het hoogste punt, in het noordelijkst gedeelte van Trimul gherry. Ze zien uit op 't zuidwesten. In 't midden voert een grooten steenen trap naar de bovenver dieping. De kamers, boven zoowel als beneden, hebben ruime, open verandah's aan alle kanten. De beide grootste zalen aan weerszijden van den trap, boven en beneden, kunnen elk een even groot aantal logeeren, maar op dit oogenblik wordt de benedenverdieping nog gebruikt voor eetzalen, bureaux, magazijn, etc. en de bovenverdie ping alleen voor slaapzalen. De vloeren zijn van ruwe lei. De ven tilatie schijnt uitstekend te zijn. Van Rangoon wordt o. a. gemeld, dat kazernes en hospitaal zijn beschoten geworden met hout, waardoor de temperatuur 4° E. is ge daald, en dat 30 manschappen logeeren in de ruimte, toegestaan voor 50.

Militair Tijdschrift | 1871 | | pagina 340