33'i Het garnizoen te JPoonamallee wordt naar JEnnore verplaatst om dat dit een beter station is. In vele garnizoenen zijn goede zwem- en badinrichtingen aange bracht of in aanbouw, met overvloedige gelegenheid tot afzonderlijk baden. O. a. wordt van Karnptee opgegevendat er een groot Zwem bad is voor de manschappen der 3 batterijen artillerie, met een afgescheiden gedeelte voor de vrouwen. Ook bezit elke batterij (die uit 100 a 125 man schijnt te bestaan; Ref.) een wasch- en bad inrichting met 20 vaste metalen bassins en kleine kamers met kui pen voor dengene, die zich wenscht af te zonderen. Over de keukens wordt algemeen geklaagd. Alleen te St. Thomas1s Mount is Warren's systeem ingevoerd, waardoor meer dan de helft brandstof wordt bespaard. Te Buncjalore werd een goede broodbakkerij gebouwd; zij werkt met succes. Wij kunnen om de ruimteniet meer dan hier en daar een greep doen in alles wat van Madras wordt gemeld in het Report. Het slot, de conclusie moge nog een plaats vinden. Ofschoon gedurende dit jaar vele verbeteringen zijn aangebracht op de militaire stations in Madras, is nog dringend noodig: 1". dat algemeen worde toegepast het systeem van desinfectie door bouwaarde voor elke latrine, zoowel van inlanders als van Europea nen. Voor de laatsten worden ze daartoe ingericht, maar het werk vordert slechts langzaam; 2°. dat algemeen voor de kazernes en hospitalen worde ingevoerd het nieuwe kookfornuis; 3°. dat spoedig maatregelen worden genomen voor het overbrengen der troepen van Poonamallee naar JEnnoreen meer haast gemaakt worde met den aanbouw te JEnnore, omdat in eerstgenoemd garni zoen alle reparatiën zijn gestaakt •1°. dat men het plan, om nieuwe kazernes te bouwen te Kamptee, late varen. In plaats daarvan moet rapporteur aanraden de geheele macht te verplaatsen naar het Ckiculda-gebergtevanwaar de troe pen in korten tijd indien noodig naar Nagpore kunnen wor den gezonden; of anders 2 kompagniën infanterie en een batterij over te brengen naar Seetabuldee 5°. dat het geheele*terrein van het nieuwe kampement te Trimul- gherry met zorg worde gedraineerd. Wordt vervolgd.)

Militair Tijdschrift | 1871 | | pagina 341