377 aan de adjudanten-onderofficier f 1,per dag, plus het vastge stelde kleedinggeld en eene afzonderlijke kamer in het kampement. Zij zullen gekleed zijn gelijk de algemeene order N0. 57 van 1868 voorschrijft en de daarvoor vastgestelde gratificatie erlangen. Het kostende kan wellicht gevonden worden uit de voorgenomen soldijverhooghüï en het defroyement der tolken. 005. Een icerzaam ItijHj® bij onze buren. Vervolg en slot van hl. 334.) Bombay. Het geheele jaar door is voortgegaan met den bouw van nieuwe kazerneshet afbreken van de afgekeurde en het aan brengen van verbeteringen in die, welke bleven bestaan. Meestal werd meer ruimte aan de soldaten gegeven dan het minimum waar aan men zichvolgens de bepalingenmoet houden. Zooals bekend isbedraagt dit minimum 84 Ned. ellen oppervlakte en 34 cubieke Ned. ellen inhoud voor eiken soldaat in zijn slaapzaal. Was deze ruimte om de verbouwingen niet beschikbaar, dan wer den de overblijvenden in tenten gelogeerd. De kwartieren voor de getrouwde manschappen zijn zeer comfor tabel. Elk huisgezin heeft 2 kamers met een deel van de keuken. Het systeem van desinfectie der drekstoifen door aarde is alge meen in werking en voldoet goed. Er zijn loodsen opgericht voor den voorraad aarde, de bakken worden behoorlijk gesloten en ge teerd en voor de geheele inrichting wordt groote zorg gedragen. De urine wordt op een goeden afstand van de kampementen ge leid maar geglazuurde urinoirs zouden beter zijn dan de thans ge bruikt wordende van ijzer. Een //raad van gezondheid", samengesteld uit de eerste militaire en medische autoriteitenden oudsten genie-officier en eenige over- heids-personenvergadert eens in de maand, of vaker als 't noodig is, en neemt besluiten en publiceert raadgevingen en ontvangt rap porten maar treurig genoeg de handen zijn gebonden door gebrek aan geld om ten uitvoer te brengen wat hij noodig acht. De kleeding der troepen schijnt nu geschikt te zijn voor het klimaat en de jaargetijden. Gedurende 't drooge jaargetij en de hitte overdag wordt in alle garnizoenen wit goed gedragen; gedurende den regen en in de koelte, wol en laken; van twijgen gevlochten helmen met witte, gestikte kappen zijn thans overal in gebruik.

Militair Tijdschrift | 1871 | | pagina 384